Razem z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Radomskiej, miasto szykuje się na przywitanie jesieni w niezwykły sposób. Już 23 września zapraszamy wszystkich na „Zdecydowany Początek Jesieni”.

Impreza odbędzie się w dwóch klimatycznych miejscach: najpierw na Rynku Wielkim, a następnie na zamkowym dziedzińcu. Jakie atrakcje będą czekać na uczestników?

Od godziny 16.00 na rynku wystąpi Grupa Locomotora w spektaklu plenerowym „Amore czyli retro cyrk”. To rodzinne przedstawienie przeniesie Cię do Paryża lat 20 ubiegłego wieku, gdzie będziecie mogli zobaczyć na własne oczy umiejętności cyrkowe aktorów. Będą szczudlarze, akrobaci i żonglerzy, a także muzyka. Będziecie mieli okazję zasmakować odrobinę cyrkowej przeszłości 🙂

Na Rynku nie zabraknie również animacji dla najmłodszych (i nie tylko), które odbędą się w pomiędzy godziną 16.40 a 17.40.

Następnie przeniesiemy się na teren pałacu Szydłowieckich i Radziwiłłów. To tu o godz. 18.00 rozpoczną się „Improwizacje na zamku”, czyli interaktywny spektakl improwizacyjny grupy I’MPRO IMPRO oparty na dawnych, ludowych tradycjach mieszkańców regionu szydłowieckiego. Przygotujcie się na dużą dawkę śmiechu!

Na wielki finał dnia zaplanowano Etnopetardę! Tak nazwano nocne widowisko ogniowo-pirotechniczne. Dlaczego akurat tak? Przyjdźcie i sprawdźcie 😉 Zapraszamy!

Wstęp wolny. Wydarzenie jest dostępne dla osób ze specjalnymi potrzebami. Widowisko ogniowo-pirotechniczne – odbędzie się w ramach projektu “Nasze dziedzictwa, nasza kultura” i jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.