Studium Frąka otrzymało 2 wyróżnienie. Dodać należy, że studia szachowe są najtrudniejszą dziedziną kompozycji szachowej oraz stanowią przyczynek do praktycznej końcowej gry szachowej. Nasz szachista został wyróżniony w tym konkursie jako jeden z dwóch Polaków (drugi to Andrzej Jasik z Ostrołęki). Wcześniej otrzymał IV nagrodę, wyróżnienie i 2 pochwały w dziale 3-chodówek i pewnym krokiem zmierza do uzyskania tytułu kandydata na mistrza krajowego w kompozycji szachowej.

W maju 2016 roku niepełnosprawni szachiści Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu brali udział w konkursie rozwiązywania zadań szachowych typu 2-chodówka i 3-chodówka. Zadania wybrał i sędziował trener Marian Frąk. Szachiści spisali się znakomicie i rozwiązali wiele trudnych zadań. Zwyciężył Michał Kojara z gm. Jastrząb- 9 pkt., drugie miejsce zajął Tomasz Karczewski z gm. Chlewiska- 6 pkt., a na trzecim miejscu uplasowała się szachistka Monika Rokita z gm. Jastrząb- 3 pkt. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe od „Wieży” Szydłowiec. W Warsztatach grupa 8 szachistów trenuje gre w szachy z „Wieżą” Szydłowiec w ramach projektu „Niepełnosprawni Mistrzowie Szachowi” – trener M.Frąk.

W dniu 2 czerwca 2016 roku Klub Szachowy „Wieża”Szydłowiec, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, zorganizował turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu. Udział w turnieju wzięło 7 młodych zawodników i 2 zawodniczki. Rozegrano 5 rund szachów szybkich. Kolejności czołówki przedstawiała się następująco: 1. Szymon Żurek (Wola Zagrodnia, gm Chlewiska)- 5 pkt., 2. Igor Kijak (Chlewiska)-4 pkt., 3. Michał Orlicki (Kuźnia Kol. gm Jastrząb)- 4 pkt. Najlepszym szydłowieckim zawodnikiem był Jacek Figarski (najmłodszy)- 3 pkt. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Zawodami kierował i je sędziował Marian Frąk- trener szachowy UKS”Korona” Szydłowiec przy szkole.

Informuje: Zarząd K.Sz. „Wieża” Szydłowiec