Uzyskał tyle samo punktów co zwycięzca Grabowski Włodzimierz z Końskich. W szydłowieckiej drużynie grał jeszcze Sławomir Bednarczyk z Jastrzębia. Drużynowo Szydłowiec zajął dobre 3 miejsce za Bliżynem i Skarżyskiem Kość. a przed Stąporkowem i Końskimi. Wcześniej Marian Frąk jako jedyny szydłowiecki zawodnik wziął udział w ostatnim turnieju Grand-Prix w Skarżysku Kość. zajmując dobre 6 miejsce z wynikiem 4,5 pkt. ( z 7). Dodać należy, że wszyscy zawodnicy z miejsc 3-7 uzyskali tę samą liczbę punktów, decydowała punktacja pomocnicza, grało łącznie 13 zawodników.

Zakończył się trwający kilka tygodni turniej szachowy „Jesień-2016” w UKS „Korona” Szydłowiec, prowadzony w PSP nr 1 przez trenera Mariana Frąka. Startowało w nim łącznie 13 młodych zawodników, w tym 3 zawodniczki. Zwyciężył Szymon Żurek- 5 pkt. (z 5), 2 miejsce przypadło w udziale Maciejowi Kowalczykowi- 4 pkt., a 3 miejsce przypadło Jackowi Figarskiemu – 3 pkt. Najlepszą zawodniczką w turnieju była Weronika Czerwiak- 2,5 pkt.- 6 miejsce. Podsumowano również turniej rozwiązaniowy zadań szachowych, trwający od 3 miesięcy. Tu zwycięstwo odniósł także Szymon Żurek- 25 pkt. Na dalszych miejscach uplasowali się: 2. Michał Orlicki 23,5 pkt., 3. Maciej Kowalczyk 22 pkt. Najlepszą zawodniczką w turnieju tym była Julia Nojek 11 pkt. – 4 miejsce. Startowało łącznie 14 zawodników. Uroczyste zakończenie tych turniejów z wręczeniem nagród zaplanowano na 14 grudnia 2016 r. Wtedy Marian Frąk podsumuje cały 2016 r. który był dobrym rokiem, dwóch zawodników UKS „Korona” uzyskało IV kategorie szachowe, a dalszych dwoje – kat. V, ponadto na mistrzostwach powiatu 2016 r. szachiści UKS „Korona” opanowali całe podium w kat. juniorów. Szymon Żurek uczestniczy również w treningach KS Alternatywa w Szydłowcu.

2 grudnia 2016 r. uhonorowano szydłowieckich niepełnosprawnych szachistów i warcabistów, którzy godnie reprezentowali nasz region w turniejach zewnętrznych: Michała Kojarę, Piotra Podsiębierskiego i Tomasza Karczewskiego. Otrzymali oni nagrody, których fundatorami byli: Marek Plewa- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Marian Frąk (KSz. „Wieża”) i Łukasz Rejek – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Huta Szkła w Woli Korzeniowej. Michała Kojarę wyróżniono ponadto za działalność dziennikarską na rzecz rozwoju sportu szachowego w Szydłowcu i regionie. Miła uroczystość odbyła się w siedzibie Warsztatów Terapii.

Wszystkim Szachistom, Warcabistom i działaczom sportowym oraz ich Rodzinom życzymy dobrych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego 2017 Roku, zwłaszcza na niwie sportowej i organizacyjnej, mimo, że wydaje się być trudnym, w obecnej sytuacji, działanie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Do Siego !

Informuje: Zarząd KSz. „Wieża” Szydłowiec.