W dniach 21 – 28 maja uczniowie z klas IIIa, IIIc wraz z opiekunami (Katarzyną Karpetą, Renatą Jaraszek, Iwoną Rzęsą, Eweliną Barszcz ) wyjechali na naukę i wypoczynek nad Morze Bałtyckie.

Były to wyjątkowe dni wypełnione niesamowitymi wrażeniami.

Już w drodze do Łeby uczniowie odwiedzili stary piękny Toruń, by zakupić pamiątki, słynne toruńskie pierniki i oczywiście ,,przywitać się’’ z Mikołajem Kopernikiem.

W kolejne dni nie było czasu na nudę. Dzieci zwiedzały ciekawe miejsca i obiekty. Były między innymi w Słowińskim Parku Narodowym, wędrowały po ruchomych piaskach, odbyły rejs statkiem ,,Gryf”, były na Pojezierzu Kaszubskim ( w Szymbarku weszły do domu do góry nogami, w schronie przeciwlotniczym ,, przeżyły ‘’ nalot, zobaczyły najdłuższą deskę świata i największy fortepian świata. W Kościerzynie zwiedziły Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Wsi Kaszubskiej w Wdzydzach).

Uczniowie w czasie trwania Zielonej Szkoły pojechali do Trójmiasta, gdzie czekały ich kolejne atrakcje. W Gdyni zwiedzili przycumowany statek ,,Dar Pomorza’’, w Gdańsku słynny żuraw portowy, fontannę Neptun, a w Sopocie spacerowali po molo podziwiając piękne widoki.

Oprócz zwiedzania był czas na beztroską zabawę, m. in. w parkach wodnych, na plaży, w parkach rozrywki. Miłym przeżyciem dla wycieczkowiczów była też wizyta w fokarium i obejrzenie niezwykłych sztuczek tych przesympatycznych ssaków.

Przez cały czas pobytu na Zielonej Szkole atrakcji nie brakowało, dopisywała piękna słoneczna pogoda i humory.
Wszyscy zadowoleni, szczęśliwi, z mnóstwem pozytywnych wrażeń wrócili do domów.

info: PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego