W ostatnim czasie zaskoczyły nas informacje, które napłynęły z Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” i zamkowej kawiarni „Fosa Cafe” prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Kuźnia Idei Społecznych”.

Okazuje się, że rezygnację z funkcji dyrektora Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” złożyła dyrektor Edyta Ziętkowska – Gawor. Natomiast ze stanowiska prezesa Spółdzielni Socjalnej rezygnację złożył prezes Dominik Gawor.

Obydwoje sprawowali swoje funkcje niewiele ponad rok.

Edyta Ziętkowska – Gawor rezygnację złożyła w ostatnich dniach, w ubiegłym tygodniu jak wynika z naszych informacji o swojej decyzji poinformowała pracowników Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”.

30 maja 2023 roku Urząd Miejski w Szydłowcu opublikował konkurs na stanowisko dyrektora Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”. Termin składania dokumentów mija 14 czerwca 2023 roku. Sprawdź TUTAJ.

Burmistrz Szydłowca poinformował nas natomiast, że Dominik Gawor złożył rezygnację z funkcji prezesa Spółdzielni Socjalnej „Kuźnia Idei Społecznych w Szydłowcu”. Nowym prezesem Spółdzielni mianowany został Tomasz Orman, który od powrotu kawiarni do zamku (tym razem pod szyldem „Fosa Cafe”) był jej menadżerem.

Nowego prezesa Spółdzielni już znamy, to Tomasz Orman. Kto będzie nowym dyrektorem Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”? Dowiemy się już niebawem. W komentarzach w mediach społecznościowych pojawiają się już pierwsze spekulacje. Szczególnie jedno nazwisko przewija się najczęściej czyli Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, którą spore grono mieszkańców widziałoby na tym stanowisku.

Z pewnością będziemy wracali do tego tematu.

Edycie Ziętkowskiej – Gawor i Dominikowi Gaworowi życzymy powodzenia i samorealizacji w kolejnych przedsięwzięciach i dziękujemy za ten ponad rok współpracy medialnej.