Maciej Kapturski ze Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej, Artur Ludew z Porozumienia Gospodarczego, Sławomir Nojek z Alternatywy dla Szydłowca oraz Kamil Skrzyniarz z Prawa i Sprawiedliwości. Już dziś wiemy, że ta czwórka ma kandydować na fotel burmistrza Szydłowca. 

Raczej pewne było to, że w wyborach samorządowych 2018 wystartuje obecny burmistrz Szydłowca Artur Ludew. Przed czterema laty wszedł do drugiej tury w której zdecydowanie pokonał urzędującego przez 12 lat burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego. Podczas swojej czteroletniej kadencji wielokrotnie powtarzał, że cztery lata to za mało, aby zrobić wszystko co sobie założył. Dziś zdania nie zmienił twierdząc, że nadal ma wiele do zrobienia, stąd start na stanowisko burmistrza w kolejnych wyborach.

Dość długo nie wiedzieliśmy kto wystartuje w wyborach na burmistrza z ramienia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej, czyli stowarzyszenia którego prezesem jest poprzedni burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Doniesienia które się pojawiały wskazywały na kolejną próbę wspomnianego Jarzyńskiego. Mówiło się o tym, że Wspólnota może poprzeć Sławomira Nojka. Pojawiały się nawet doniesienia, że czas na kobietę burmistrza ze Wspólnoty. W ostatnim czasie w rozmowach mieszkańców przewijały się dwa nazwiska: Tomasz Podkowińskiego i Macieja Kapturskiego. Ten pierwszy został pełnomocnikiem wyborczym, a ten drugi…oficjalnym kandydatem na burmistrza Szydłowca z ramienia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej. Maciej Kapturski ma za sobą jedną kadencję radnego rady miejskiej, w której przez pewien czas był przewodniczącym komisji edukacji.

Sławomir Nojek w poprzednich wyborach na stanowisko burmistrza dosłownie otarł się o drugą turę nieznacznie przegrywając z Arturem Ludwem. Są tacy którzy twierdzą, że gdyby Nojek wszedł do kolejnego etapu również (podobnie jak Ludew) pokonałby Andrzeja Jarzyńskiego. Burmistrzem nie został, ale wyborcy powierzyli mu mandat radnego powiatu szydłowieckiego. Przez okres ostatnich czterech lat nie ukrywał, że będzie chciał spróbować kandydować na burmistrza po raz kolejny. Organizował przeróżne eventy rodzinne, a w ostatnim czasie zasłynął w świadomości mieszkańców jako…pomysłodawca ciastek zwanych „ratuszówkami” (kształtem przypominają ratusz szydłowiecki). W poprzednich wyborach startował z KWW „Sojuszu Lewicy Demokratycznej” w tegorocznych ma być liderem nowo powstałej grupy społecznej „Alternatywa dla Szydłowca”, która pod taką samą nazwą zarejestrowała komitet wyborczy.

Czwartym kandydatem o którym wiemy ma być kandydat Prawa i Sprawiedliwości. 31 – letni Kamil Skrzyniarz pochodzący z Szydłówka jako kandydat na burmistrza z ramienia partii rządzącej zastąpi Agnieszkę Górską, która startowała w kilku poprzednich wyborach. Niewiele wiemy jednak o kandydacie PiSu. Oprócz tego, że w ostatnim czasie zaczął być pokazywany podczas przeróżnych uroczystości w reprezentacji składającej kwiaty pod pomnikami z PiS w Szydłowcu. Nic nam nie wiadomo również o działalności społecznej Skrzyniarza. Dla nas jest to postać anonimowa i dosyć sensacyjny kandydat na stanowisko burmistrza Szydłowca. Być może szydłowieckie struktury Prawa i Sprawiedliwości chcą iść tropem wystawienia Andrzeja Dudy w wyborach na Prezydenta RP, który na początku kampanii dla wielu również był anonimowy, a wybory wygrał? Jedyne co wiemy o Kamilu Srzyniarzu jest to, że jego kandydatura jest jeszcze nieoficjalna, ale z naszych informacji wynika, że już pewna.

Nie wiadomo czy w wyborach na burmistrza Szydłowca wystartuje Marek Koniarczyk. W rozmowie z Echem Dnia stwierdził, że nie wyklucza koalicji z jakimiś innym komitetem co może wykluczać jego start na to stanowisko, ale oczywiście nie musi. Kandydatura obecnego przewodniczącego rady miejskiej bardzo często pojawiała się w doniesieniach na tzw. „mieście”.

Raczej nie będzie kolejnego startu Wiktora Cieleckiego w wyborach na burmistrza. Cielecki jest pełnomocnikiem wyborczym KWW „Siła Szydłowca”, ale na swoim facebooku komitet napisał, że wystawi listę kandydatów do rady powiatu. Sytuacja może ulec jednak zmianie.

Jak zapowiada się tegoroczna kampania wyborcza w Szydłowcu? Czy będzie podobnie ostra do poprzedniej? Czy Szydłowiec czeka zmiana na stanowisku burmistrza, czy kolejna kadencja Artura Ludwa? Wszystko powoli się rozkręca, a my będziemy Was o wszystkim informowali.

Po raz kolejny wysyłamy zaproszenie do kandydatów do zorganizowania mini – konferencji prasowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Będzie to coś czego w Szydłowcu jeszcze nie było, wzorowane na kampaniach wyborczych z innych miast. To kandydat wybiera miejsce i czas konferencji na którą zaprasza media lokalne, których w Szydłowcu, okolicach i regionie nie brakuje.

Pierwszym kandydatem, który zapowiedział, że taką konferencję zorganizuje jest kandydat na burmistrza Szydłowca z ramienia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej – Maciej Kapturski.