Za nami kolejna, już XII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu – p. Bożenę Podsiadłą, Mariolę Półtorak, Sylwię Lisewską i Piotra Kilarskiego. Honorowy patronat nad konkursem tradycyjnie objęli: Burmistrz Szydłowca – p. Artur Ludew i Starosta Szydłowiecki – p. Włodzimierz Górlicki.

W bieżącym roku szkolnym do I etapu zawodów przystąpiło 199 uczniów z 14 szkół powiatu szydłowieckiego. Finał konkursu, do którego zakwalifikowało się 14 najlepszych uczniów z gmin Szydłowiec, Orońsko, Jastrząb i Mirów, odbył się tuż przed feriami – 5 lutego 2020 roku. Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał v-ce dyrektor szkoły mgr Robert Górlicki, który dokonał również krótkiego podsumowania tegorocznej edycji, a także wręczył wszystkim finalistom pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie – 2 dziewczynki i 12 chłopców, zmierzyli się z pięcioma zadaniami konkursowymi, wymagającymi świetnej znajomości matematyki i zdolności logicznego myślenia. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Jakub Zakonnik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gąsawach Rządowych – opiekun p. Marzena Sadza

II miejsce – Magdalena Majewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu – opiekun p. Bożena Podsiadła

III miejsce – Mikołaj Dujka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie – opiekun p. Marta Piętek

III miejsce – Maciej Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu – opiekun p. Mariola Półtorak

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej akademii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego.

Należy podkreślić, iż tegoroczny finał był bardzo wyrównany, dlatego gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników, w szczególności zaś laureatom.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pracę z uczniami oraz pomoc w organizacji konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

info: PSP im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu