Kilka minut po godzinie 18, rozpoczęły się rozgrywki w kapsle, które poprowadził Marcin Banaszczyk, redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec. Na starcie stawiło się 2- zawodniczki i 9 – zawodników. Wszyscy w dobrych humorach i pełni zapału wysłuchali treści regulaminu i następnie przystąpili do rozgrywek. 

W tegorocznej edycji udział wzięli: Magdalena Figarska, Anita Gołosz, Dawid Chmiel,  Wojciech Kamienik,  Rafał Kiljanek, Marek Koniarczyk,  Andrzej Lisowski, Artur Ludew, Kamil Majewski, Grzegorz Nowak oraz Cezary Szymkiewicz. Rywalizacja od samego początku była zacięta, tor który wyrysowały organizatorki z TAK „Projektoriat” nie jednemu zawodnikowi sprawiał ogromne trudności. Mimo wszystko już na samym początku dwóch zawodników zdecydowanie ruszyło do przodu, byli to Andrzej Lisowski i Marek Koniarczyk (ubiegłoroczny triumfator), którzy jak się później okazało stoczyli batalię o końcowe zwycięstwo. 

Nowym szydłowieckim mistrzem w grze w kapsle dla dorosłych został – ANDRZEJ LISOWSKI. Wicemistrzostwo przypadło Markowi Koniarczykowi, a ostatnie miejsce na podium zajął Kamil Majewski, po wyrównanej walce z Wojciechem Kamienikiem. 

Po emocjach sportowych przyszedł czas na wyciszenie i projekcję filmu „Rejs” w reżyserii Marka Piwowskiego. Po filmie organizatorzy imprezy wraz z prowadzącym wręczyli najlepszym zawodnikom gry w kapsle pamiątkowe medale i upominki m.in. książki biograficzne o polskim himalaiście Jerzym Kukuczce. 

Nagrodzono również Agnieszkę Banaszczyk za najlepszy strój w tematyce filmu „Rejs”. 

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa przy dźwiękach muzyki lat 80-tych. Zabawę poprowadził Dj Roteiro. 

Patronat medialny nad imprezą sprawował portal Nasz Szydłowiec. 

TUTAJ fotoreportaż