Najlepszą według jurorów piosenką pochodzącą z Szydłowca jest autorska piosenka Zuzanny Gadowskiej pt. „My Violets”. Zuza to młoda artystyka, tak naprawdę nagrywająca od niedawna, ale według jurorów ma ogromny talent, gust i smak, a kariera stoi przed nią otworem. W najbliższym czasie spotkamy się z Zuzanną, która otrzyma od portalu okolicznościowy „Mikrofon” portalu naszszydlowiec.pl

Póki co nie planuję się kolejnych tego typu plebiscytów z racji małej ilości powstających autorskich piosenek, jeżeli ta liczba się zmieni i taka będzie wola czytelników wrócimy do muzycznego konkursu.

Piosenka Zuzy wygrała, ponieważ praktycznie w żadnym głosowaniu nie wypadła poza pierwszą trójkę, miała jednak godnych rywali. Tuż za „My Violets” uplasowała się Swobodna ze „Słowianinem” i Azyl P. z legendarną Małą Maggie (gdyby mierzyć popularność, z pewnością bezkonkurecyjny numer wywodzący się z Szydłowca).

 

Żeby nie zamęczać Was pełnymi głosowaniami jurorów, przedstawiamy Wam pierwsze pięć typów każdego z osobna:

HappySad – „My Violets” Zuza Gadowska, „Nie wierzę w nic” Sabaka Niewirna, „Słowianin” Swobodna, „Mała Maggie” Azyl P.,”Oh, Lila” Azyl P. ( Z pierwszą trójką nie mieliśmy problemu, to według nas najlepsze kompozycje. Jednak to właśnie piosenka Zuzy zrobiła na nas największe wrażenie, to najfajniejsza i najdojrzalsza piosenka z całego zestawu. Jest to oczywisty numer jeden ! – powiedział zespół happysad)

LUXTORPEDA – „My Violets” Zuza Gadowska, „Lustro” Aerospatile, „Mała Maggie” Azyl P., „Jeden czas” Swift, „Pada Deszcz” Puma Dwa Projekt (Super, że króluje u Was dobry i ostry rock’n’roll, ale mimo wszystko najbardziej ujęła nas melancholijna piosenka Zuzy. Oprócz tego szczególną uwagę zwróciliśmy na utwory „Jeden czas” i „Pada deszcz” to również ciekawe utwory – powiedział zespół Luxtorpeda)

Agnieszka Sobutka – Klepaczewska (Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek) – „My Violets” Zuza Gadowska, „Oh, Lila” Azyl P., „Słowianin” Swobodna, „Antybabilonia” Swobodna, „Nie wierzę w nic” Sabaka Niewirna (Niełatwe to było zadanie, biorąc pod uwagę rozpiętość i różnorodność gatunków muzycznych. W swojej ocenie starałam się brać pod uwagę wyłącznie piosenke, odrzucając swoje sympatie i antypaniet – powiedziała Agnieszka Sobutka – Klepaczewska)

Mateusz Szymkowiak (prezenter telewizyjny, znany m.in z: Pytanie na śniadanie, Voice of Poland) – „Jeden czas” Swift, „My Violets” Zuza Gadowska, „Pada Deszcz” Puma Dwa Projekt, „Niebiesko Biała Banda” LiMak, „Pain” Braincreator ( Miałem ten komfort, że przed głosowaniem nie znałem, ani nie słyszałem żadnego z wykonawców. Oceniając zastanawiałem się czy poszedłbym na koncert danego artysty, czy kupiłbym jego płytę oraz czy słysząc w radiu dane wykonanie zostawiłbym kanał czy przełączył. Swift jest pozytywny, dobrze zagrany i zaśpiewany. Mam nadzieję, że jeszcze o nich usłyszę! – powiedział Mateusz Szymkowiak)

Karol Gnat (prezenter radiowy, Radio Planeta) – „Mała Maggie” Azyl P., „My Violets” Zuza Gadowska, „Antybabilonia” Swobodna, „Jeden czas” Swift, „Oh, Lila” Azyl P. ( Mimo naprawdę wielu fajnych kompozycji wszystkich uczestników, zdecydowanie tym który póki co zasługuje na miano „Hitu” jest utwór grupy Azyl P. Choć w zestawieniu bardzo brakuje mi utworu „Chyba umieram” z genialnym intro. Tak czy inaczej gratulacje należą się absolutnie wszystkim muzykom, zespołom i solistą w szczególności Zuzannie Gadowskiej. Ogromny potencjał i niesamowita muzyczna wrażliwość.)

Sebastian Iwanowicz (gitarzysta jazzowy, muzyk sesyjny) – „My Violets” Zuza Gadowska, „Jeden czas” Swift, „Słowianin” Swobodna, „Lustro” Aerospatile, „Stary ślepiec” Swobodna (Zmysłowy wokal, zaskakująca dojrzałość muzyczna. Ciekawy przekaz i emocje, fajny feeling, dobry pomysł ze zmianą metrum. Jedyne o co się prosi to profesjonalnie zrealizowane nagrania. Gratuluje! – powiedział o piosence „My Violets” Sebastian Iwanowicz)

Przemysław Duda (redaktor naczelny internetowej telewizji sigutv) – „Słowianin” Swobodna, „My Violets” Zuza Gadowska, „Grejpfruty” Yellow Pipe, „Mała Maggie” Azyl P., „Lustro” Aerospatile (W wyborze kierował się dwoma kryteriami – znane i nowe. W tym momencie najbardziej rozpoznawalna muzyka z Szydłowca to Swobodna, zespół świetnie przyjmowany w naszym mieście, a także poza nim. Zuza to niezwykła metamorfoza z cichej dziewczyny do pewnej siebie artystki. Na podium jeszcze Yellow Pipe, bo to chłopaki z pasją, o których mało się słyszy, a grają naprawdę fajną muzykę).

Internauci (głosowanie odbyło się na facebooku) – „Słowianin” Swobodna”, „Mała Maggie” Azyl P., „Grejpfruty” Yellow Pipe, „Pada Deszcz” Puma Dwa Projekt, „Niebiesko Biała Banda” LiMak

Marcin Banaszczyk (redaktor naczelny portalu NaszSzydłowiec) – „Mała Maggie” Azyl P., „Słowianin” Swobodna, „Lustro” Aerospatile, „My Violets” Zuza Gadowska, „Grejpfruty” Yellow Pipe (W swoim wyborze kierował się własnymi gustami. Od dziecka wychowany na muzyce Azyl P. i kasetach „Nalot” i „Live” nie mogłem dać innego pierwszego miejsca. Drugie miejsce to Swobodna, która zrobiła szybką „karierę” w teraźniejszych trudnych czasach. W dlaszej kolejności zdecydowałem się dać szansę szydłowieckiej młodzieży, którą uwielbiam i która strasznie mnie zadziwia i zachwyca. Szczególnie: Aerospatile i Zuza Gadowska.)

 

Tak właśnie głosowali jurorzy i dzięki tym głosowaniom mogliśmy poznać zwycięską piosenkę, którą została „My Violets” Zuzanny Gadowskiej. Oczywiście należy pamiętać, że gdyby tylko w składzie jurorskim znajdowały się inne osoby to i z pewnością inny mógłby być wynik, dlatego na cały plebiscyt należy spojrzeć z przymrużeniem oka i potraktować go jako formę zabawy. 

Na zakończenie serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich jurorów, którzy dali się namówić do wzięcia udziału i z wielką ochotą wysłuchali 15 piosenek rodem z Szydłowca. Wielkie dzięki!

Poniżej pełne zestawienie z punktacją (za 1 miejsce było 15pkt, za 2 miejsce 14pkt, za 3 miejsce 13 pkt, itd.)

1. „My Violets” – Zuzanna Gadowska 120 punktów

2. „Słowianin” – Swobodna 103 punkty

3. „Mała Maggie” – Azyl P. 99 punktów

4. „Lustro” – Aerospatile 84 punkty

5. „Jeden czas” – Swift 78 punktów

6. „Oh, Lila” – Azyl P 77 punktów

7. „Pada Deszcz” – Puma Dwa Projekt 74 punkty

8. „Nie wierzę w nic” – Sabaka Niewirna 73 punkty

9. „Grejpfruty” – Yellow Pipe 69 punktów

10. „Antybabilonia” – Swobodna 56 punktów

11. „Pain” – Braincreator 52 punkty

12. „Stary ślepiec” – Swobodna 51 punktów

13. „Buty czerwone” – Azyl P. 48 punktów

14. „Niebiesko Biała Banda” – LiMak 47 punktów

15. „Ważne w życiu” – Swobodna 44 punkty