Rodzinnych – muzycznych przedsięwzięć w historii muzyki było mnóstwo. Wymieńmy choćby kilka polskich – współczesnych przykładów jak Grzegorz Markowski i jego córka Patrycja, Krzysztof Cugowski i jego synowie Piotr oraz Wojciech czy Wojciech Waglewski i jego synowie Fisz oraz Emade.

Zuza Gadowska i jej tata Artur Gadowski, lider rockowego zespołu IRA, kilkukrotnie publicznie już ze sobą śpiewali. Pierwszy raz podczas koncertu charytatywnego w Szydłowcu.

9 października zaprezentują nam swoją wspólną produkcję, piosenkę pt. „Jak Skała” i teledysk do niej.

Kiedy zamknięto nas w marcu w domach, zaczęliśmy robić mini koncerty na YouTube. Myśleliśmy o zaśpiewaniu z Zuzą jakiejś piosenki w duecie. Nie mogliśmy się jednak na nic zdecydować.
Kiedy już można było wyjść z domów i spotkaliśmy się po 3 miesiącach izolacji, Zuza zagrała i zaśpiewała mi piosenkę, którą właśnie wtedy napisała i powiedziała – to jest utwór który powinniśmy zaśpiewać razem. Następnego dnia zaczęliśmy nagrania. A po tygodniu urodził się pomysł na klip. Potrzebowaliśmy przestrzeni, powietrza, przyrody i tak się stało. Zdjęcia do klipu zrobiliśmy sami w kilku miejscach dość poważnie od siebie oddalonych – napisał na swoim facebooku Artur Gadowski.
Teledysk do piosenki „Jak Skała” kręcony był w lasach pod Szydłowcem, pod Łaskiem, w Lesie Łagiewnickim i okolicach Aleksandrowa Łódzkiego.
Premiera utworu jak wspomnieliśmy już w piątek 9 października, 2020 roku, o godzinie 10.00 na kanale YT Artura Gadowskiego. Poniżej link.

Autorką muzyki i słów do piosenki jest Zuza Gadowska, która oczywiście również zaśpiewa. Gitara akustyczna i śpiewa – Artur Gadowski,  Perkusja – Przemek Kuczyński, bas – Marcin Ritter, gitara elektryczna – Kamil Szewczyk. Produkcja klipu: GAD Film.