Kilka tygodni głosowania na facebooku i drogą mailową i poznaliśmy laureatów w Plebiscycie „ZYGMUNTY 2019” portalu „Nasz Szydłowiec”.

Plebiscyt został zorganizowany po raz ósmy, ale dopiero po raz drugi pod nazwą „ZYGMUNTY”. Po raz drugi w siedmiu kategoriach wręczyliśmy piękne statuetki przedstawiające wizerunek św. Zygmunta Króla Burgundii patrona szydłowieckiej parafii i miasta Szydłowca.

Kilkanaście tysięcy głosów oddali sympatycy, czytelnicy portalu „Nasz Szydłowiec”, mieszkańcy powiatu szydłowieckiego i tak rozstrzygnięcia przedstawiają się następująco:

? WYDARZENIE ROKU
1️⃣ miejsce – Zbiórka funduszy na operację Weroniki Kępas
2️⃣ miejsce – 5lecie zespołu Guzowianki
3️⃣ miejsce – 27. Finał WOŚP w Szydłowcu

? SAMORZĄDOWIEC ROKU
1️⃣ miejsce – Anita Gołosz
2️⃣ miejsce – Artur Ludew
3️⃣ miejsce – Andrzej Bracha

? BIZNES/PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
1️⃣ miejsce – Fizjo Line Gabinet Fizjoterapii i Masażu
2️⃣ miejsce – Energy School – Szkoła Języków Obcych
3️⃣ miejsce – Kwiaciarnia „Czuje Miętę”

? OSOBISTOŚĆ ROKU
ks. kanonik Adam Radzimirski

? SPORTOWIEC ROKU
1️⃣ miejsce – Jakub Łęcki
2️⃣ miejsce – Aleks Gumulak
3️⃣ miejsce – Patrycja Przygodzka

? CZŁOWIEK KULTURY
1️⃣ miejsce – Natalia Dygas
2️⃣ miejsce – Mateusz Lis
3️⃣ miejsce – Radosne Nutki

? CZŁOWIEK ROKU
1️⃣ miejsce – Weronika Jakubczyk, Kinga Hamela i Julia Nikodem
2️⃣ miejsce – Kinga Malmon
3️⃣ miejsce – Lidia Ziółkowska

Uroczysta Gala wręczenia nagród w Plebiscycie „Zygmunty 2019” odbyła 1 lutego 2020 roku w sali kameralnej Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”. Całość rozpoczął montaż video podsumowujący rok 2019 w powiecie szydłowieckim.

Następnie prowadzący, redaktor i właściciel portalu „Nasz Szydłowiec” Marcin Banaszczyk przywitał wszystkich zebranych gości.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przedstawianie nominowanych we wszystkich kategoriach, a następnie nagrodzenie wszystkich, którzy według głosujących zasłużyli na miejsca na podium. Jedynie w kategorii „Osobistość Roku” laureata wskazywała redakcja portalu „Nasz Szydłowiec”.

Gratulujemy wszystkim laureatom! Dziękujemy wszystkim głosującym, a także tłumnie zgromadzonej publiczności! Dziękujemy Szydłowieckiemu Centrum Kultury „Zamek” za gościnę, pani dyrektor Małgorzacie Bernatek oraz zamkowej załodze, która zawsze staje na wysokości zadania! Dziękujemy Robertowi Michalskiemu za wykonanie statuetek „Zygmunta”, firmie Art86 Dorota i Janusz Gil za przyozdobienie statuetek, firmie Meduza Media za przygotowanie pięknych dyplomów gratulacyjnych, Kwiaciarni „Czuje Miętę” za piękne kwiaty dla zwycięzców, a Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych za wypożyczenie mównicy.

Wieczór podsumowujący Galę „Zygmuntów 2019” był piękny i pełen wspaniałych emocji! Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy docenić tych, którzy wyróżniają się na terenie ziemi szydłowieckiej.

Poniżej prezentujemy relację foto Cezarego Szymkiewicza i video Filipa Banaszczyka: