Na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji związanych z historią wojskowości polskiej, ale nie tylko. Można było również podziwiać wystawę broni i ekwipunku żołnierzy Wehrmachtu czy Cesarstwa Rosyjskiego. 

Przedstawiciele rekonstruktorów żołnierzy Wojska Polskiego przedstawili ubiór i oryginalną broń z okresu Kampanii Wrześniowej. Ciekawostką była grupa reprezentująca Korpus Ochrony Pogranicza, a także żołnierzy generała Berlinga z Wojska Polskiego na Wschodzie. 

O godzinie 16 ucczestnicy spotkania mogli zapoznać się ze „szkołą obrony powietrznej” zaprezentowanej przez rekonstruktorów, którzy zajmują się odtwarzaniem polskiej policji państwowej z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wielką atrakcją dla mieszkańców Szydłowca była możliwość zobaczenia i nawet wystrzelenia z niemieckiego działa przeciwpancernego, które to zaprezentowało Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej, a także z moździerza austriackiego z grupy rekonstrukcyjnej z Kielc. 

Pomysłodawcą „Szydłowieckiego Spotkania z Żywą Historią” był Tomasz Jakubowski rekonstruktor pochodzący z Szydłowca. Organizacja przy wsparciu burmistrza Szydłowca i Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”

Fotoreportaż