Dziś 19 listopada mija 10 lat od śmierci Pawła Biernackiego, Radomianina, Artysty, Malarza samouka, przyjętego do Związku Artystów Plastyków. Skończyłby dziś 63 lata.

Każdego roku, rodzina Pawła, przyjaciele, znajomi, spotykają się wokół Jego obrazów, ogrzewają się Jego ciepłem i wspominają spędzone z nim piękne chwile.

Spotkania odbywały się w miejscach w których tworzył i był związany m.in Muzeum Sztuki Współczesnej, Łaźni w Radomiu, Cal Pionki – dawny budynek Kasyna w którym pracował, w Galerii Sztuki Kawkowo na Warmii, gdzie przez kilka lat przygotowywał scenografię do Festiwalu Rękodzieło, na zamku w Szydłowcu, gdzie przez kilka lat organizował Festiwal Imieniny Pierrota, a także w Szydłowcu na Rynku Wielkim prowadził swoja autorską galerię, w Gąsawach Rządowych w których mieszkał wraz z rodziną i prowadził otwarty dom i Galerię Pierrot.

W tym roku w 10-tą rocznicę spotkanie poświęcone Pawłowi Biernackiemu odbyło się wczoraj 18 listopada w Warszawie, w restauracji Nadwiślański Świt na Powiślu. Obecna była rodzina Pawła, żona, dzieci, Jego przyjaciele, przyjaciele Jego rodziny. Zagrał duchowy brat Pawła – Jacek Bieleński z Tomkiem Mechem, a wśród muzycznych gości można było również dostrzec Stanisława Soykę czy Krzysztofa Kasowskiego „K.A.S.A”.

Dziś 19 listopada w Katedrze w Radomiu, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza święta w 10-rocznicę śmierci Pawła Biernackiego.

………………………………………………………………………………………………………………

Paweł Biernacki (21.05.1956 – 19.11.2009)

Malarstwo, rysunek oraz inne formy plastyczne uprawiał od 1976 z rosnącym zaangażowaniem, poszerzaniem wolności twórczej opartej na zdobywanych doświadczeniach samouka. W 1995 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie rekomendowany przez Andrzeja Bieńkowskiego. Od lat, kiedy zajmował się upowszechnianiem kultury (Radom – Klub Mewa, Wojewódzki Dom Kultury, Wyśmierzyce – Dom Kultury, Pionki – Kasyno – Ośrodek Upowszechniania Kultury, Pierrot Galeria – Gąsawy Rządowe i Szydłowiec), zawarł wiele znajomości i zażyłości ze światem muzycznym. Wernisażom jego prac towarzyszyły koncerty takich muzyków jak: Włodzimierz Kiniorski, Rafał Nowak, Jorgos Skolias, Stanisław Sojka, Tomasz Stańko, Piotr Wolski i Michał Zduniak.
Slajdy z reprodukcjami prac w formie dynamicznej projekcji stanowiły tło
i ilustracje koncertów muzycznych.

Od 1994 we wsi Gąsawy Rządowe prowadził swoją Galerię Autorską Pierrot. W Radomiu swoje malarstwo przenosił do przestrzeni restauracji między innymi : Fanaberia, Teatralna, Czekolada, Markus, Kaktus, do tej pory malarstwo można podziwiać na klatkach schodowych w Galerii Rosa. Dorosłe Dzieci Pawła kontynuując Jego dzieło realizują projekty artystyczne i społeczno -kulturalne w Radomiu , Warszawie , Łodzi.