Z racji trwających w mieście remontów podczas finału będzie kilka istotnych zmian. „Orkiestrowe zamieszanie na śniadanie”, które od kilku już lat odbywało się w ciągu dnia na szydłowieckim Rynku tym razem zostanie przeniesione w różne części Szydłowca, a nazwane zostało „Mobilnym orkiestrowym zamieszaniem na śniadania”. Dlatego nie zdzwimy się, jak nagle pod Wasz dom podjedzie samochód, wyskoczy z niego kilku ludzi, zespół śpiewaczy i będą Was zachęcać do udziału w koncercie finałowym. 

No właśnie – Koncert Finałowy! Tutaj mamy największą zmianę, ponieważ kojarzony od lat z dziedzicem szydłowieckiego zamku koncert tym razem odbędzie się na Targowisku Miejskim na rogu ulic: Wschodniej i Strażackiej. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że nie straszna będzie nikomy ewentualna śnieżna lub deszczowa pogoda, gdyż koncert będzie odbywał się pod całkowitym zadaszeniem. 

Koncert będzie swoistą promocją szydłowieckich mega – talentów: wystąpią m.in. Zuzanna Gadowska, Aleksandra Krupa, Aleksandra Obara, Żaneta Sasin i Tomasz Kraska z Karolem Walasikiem. 

Oprócz tego koncert finałowy uświetnią swoim pobytem i pokazami: zawodnicy z radomskiego klubu futbolu amerykańskiego Green Ducks Radom , a także członkowie szydłowieckiej grupy Aut z Grupy VAG (!)

Podczas koncertu nie zabraknie również finałowych licytacji. Wśród gadżetów będą oczywiście fanty z orkiestrowego sklepiku, karnety na świetne jedzenie w szydłowieckich punktach gastronomicznych, karnet do solarium, karnety do wykorzystania w  Kombinacie Formy w Skarżysku Kam., obraz przedstawiający Szydłowiec, szklane gadżety z huty szkła i wiele innych. 

Najważniejsze będą jednak te najcenniejsze i najciekawsze czyli: dwa kamienne serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykonane z szydłowieckiego piaskowca oraz profesjonalna sesja zdjęciowa ufundowana przez szydłowieckiego Studio Impulse Photography. 

Główną atrakcją będzie jednak VOUCHER DLA 2 OSÓB NA 3 DNIOWY ROMANTYCZNY POBYT W MANOR HOUSE SPA CHLEWISKA. Posiadłość do której zostaną zaproszone osoby, które wspomogą WOŚP to m.in.: XVI wieczny Pałac Odrowążów, XIX wieczna Stajnia Platera, Termy Zamkowe, Stadnina Koni oraz Witalna Wioska Spa otoczona pięknym parkiem ze stawami. 

W ramach trzy dniowego pobytu będziecie mieli zapewnione m.in.: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, powitalny poczęstunek, barek herbaciany, odnowa biologiczna, korzystanie z krytego basenu, seanse w łaźni rzymskiej czy chacie solnej, korzystanie z salki fitness, relaksujące kąpiele m.in miodowo mleczna lub w ciemnym piwie z jabłkami, obcowanie z naturą i wiele innych atrakcji. 

 

Podczas finału będą organizowane stałe punkty: m.in. II Marsz Nordic Walking (który wyruszy o godzinie 13.oo z szydłowieckiego Rynku), Halowy Turniej Piłki Nożnej (w hali sportowej w ZS im. Jana Pawła II),  Orkiestrowy Bal Karnawałowy dla najmłodszych i seniorów (w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego), sztab ma również zgodę od burmistrza Szydłowca na zwiedzanie w dniu finału Hotelu Pod Dębem. 

 

Jak widzicie czeka nas wiele atrakcji i w ciągu dnia i podczas koncertu finałowego! Szydłowiecki sztab WOŚP zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Szydłowca oraz miejscowości, które grają wspólnie z Szydłowcem: Orońsko, Jastrząb, Chlewiska, Majdów do hojnego wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Organizacja finału w Szydłowcu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli (lista będzie się powiększać 🙂 ):

Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek
Gminny Ośrodek Kultury w Chlewiskach
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu
Publiczne Gimnazjum w Orońsku
Zespół Szkół w Jastrzębiu
Zespół Szkół w Majdowie
Urząd Miejski w Szydłowcu
Powiat Szydłowiecki
Radni Rady Miasta
Pałac Odrowążów Manor House
Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT”
Klub Seniora SCKiS Zamek

Firma Stolpaw

Firma Meble Szewczyk
Firma Vico
Firma Investbud Leszek Wypiórkiewicz
Firma Studio Impulse Photography Kwaśniewscy

Rafał Tarka
Małgorzata i Ireneusz Madej
Hurtownia artykułów biurowych WUJEK
Hurtownia artykułów chemicznych KUBUŚ
Hurtownia artykułów papierniczych ANDZIA
Firma Trend Group
Solarium Sun Valley
Firma Promil Zbigniew Kulik
Kebab Szafran
Pizzeria Nova
Pizzeria Kufelek
Patronat medialny nad 22 Finałem WOŚP w Szydłowcu sprawuje portalwww.naszszydlowiec.pl