W tym roku „Zygmunty” połączone zostały z I Szydłoweckim Świętem Piaskowca, które rozpocznie się na Targowisku Miejskim o godzinie 10.oo. Z oficjalnych źródeł wiemy, że wystawcy dopiszą i tam również warto się wybrać. Wszak nie od dziś wiadomo, że Szydłowiec piaskowcem stoi.

Troszkę wcześniej bo już o godzinie 9.oo rozpocznie sie na Rynku Wielkim kiermasz odpustowy. Jeżeli dopisze pogoda straganów z różnymi gadżetami, rękodzieł, lokalnych smakołyków i ludowej twróczości nie powinno zabraknąć.

Od godziny 10.oo na scenie ustawionej na płycie Rynku rozpoczną się występy artystyczne. Wystąpi szydłowiecka młodziez, utalentowane wokalistki i instrumentaliści, świetnie będzie można się pobawić z zespołem One Way grającym znane rozrywkowe covery. Będą również tańce: towarzyskie, a także…lednickie!

Będzie muzyka dance, jak również melancholijna z lat 60 i 70 tych.

Wieczorem królować będzie trochę ostrzejsza, ale również bujająca muzyka w wykonaniu zespołów S.K.O i Swobodna. Gwiazdą wieczoru zaproszną na szydłowieckie święto będzie w tym roku populary showman Krzysztof K.A.S.A. Kasowski.

 

Jednym z ważniejszych momentów szydłowieckiego święta, będzie odegranie hejnału miasta Szydłowca z wieży ratuszowej i uroczysta suma w kościele Św. Zygmunta.

Bardziej wytrwałym przypominamy, że święto miasta trwa dwa dni i zakończone jest 3 maja obchodami 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

www.naszszydlowiec.pl serdecznie zaprasza, tym bardziej że będziecie mogli w czwartek odnaleźć stoisko portalu. Serdecznie zapraszamy! Konkursy, kolorowe baloniki, pamiątkowe ulotki właśnie to dla Was przygotowaliśmy 🙂

Świętujmy razem! Należy nam się odrobina radości!