26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w całej Polsce i w różnych innych zakątkach kuli ziemskiej już 14 stycznia 2018 roku. Szydłowiec już tradycyjnie również dołącza do akcji, podczas której fundusze będą zbierane „Dla Wyrównania Szans w Leczeniu Noworodków”. 

W tym roku do szydłowieckiego sztabu dołączyły wszystkie gminy powiatu szydłowieckiego, ponieważ dołączyła Gmina Mirów. Na terenie całego powiatu od samego rana, datki do puszek zbierać będzie 140 – wolontariuszy.

Dołącz do wydarzenia TUTAJ 🙂

W Szydłowcu w hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II odbędzie się tradycyjny już Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 26. Finału WOŚP o puchar burmistrza Szydłowca. Start o godzinie 10.

O godzinie 10.oo tyle, że na Rynku Wielkim w Szydłowcu odbędzie się „Orkiestrowe Zamieszanie na Śniadanie” i podobnie jak w roku ubiegłym sztab poczęstuje mieszkańców Szydłowca pysznym śniadaniem.

Podczas degustacji połączymy muzycznie pokolenia, ponieważ zaprezentują się: młody beatboxer Jakub Grzęda oraz zespół „FANTAZJA” ze Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” z Szydłowca.

Chwilę po godzinie 13 rozpoczną się emocje sportowe. O 13.10 wystartuje już czwarty Szydłowiecki Bieg „Policz się z cukrzycą” (dołącz do wydarzenia TUTAJ), a o 13.15 już szósty Marsz Nordic Walking (dołącz do wydarzenia TUTAJ) Serdecznie zapraszamy do udziału!

O godzinie 14.oo w szydłowieckim Zamku (sala baletowa II piętro) rozpocznie się „Orkiestrowe Popołudnie Bajkowe” dla najmłodszych. W programie spektakl pt. „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu nauczycieli z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Tęczowego Misia w Szydłowcu oraz gry i zabawy z Myszką MIKI. Zapraszamy wszystkie dzieci 🙂

16.30 to godzina rozpoczęcia koncertu finałowego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu. Koncert w tym roku odbędzie się w sali kameralnej szydłowieckiego zamku, parter.

Gwiazdą tegorocznego finału w Szydłowcu będzie zespół THE VOICES – finaliści programu X-Factor, w którym byli w drużynie Tatiany Okupnik. W tym samym finale wystąpili także m.in. Dawid Podsiadło i Grzegorz Hyży. Zespół zaprezentuje nam swoje utwory, a także znakomicie zaaranżowane covery takich artystów jak: Michael Jackson, QUENN, Bruno Mars, Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Coldplay czy LemOn.

Oprócz zespołu The VOICES zaprezentują się również nasi lokalni artyści czyli: Młodzieżowy Zespół Ludowy „GUZOWIANKI” z Guzowa, Tomasz Kraska oraz Jakub Grzęda (beatboxer).

Podczas koncertu finałowego nie zabraknie oczywiście tradycyjnych aukcji i licytacji orkiestrowych gadżetów 🙂

O godzinie 20. planowane jest jak każdego roku symboliczne „Światełko do nieba”.

Wszystkich serdecznie zapraszamy 🙂