Po raz 28. na początku 2020 roku zabrzmi największa orkiestra świata, największa orkiestra gorących serc czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

12 stycznia 2020 pod hasłem „Dla dziecięcej medycyny zabiegowej” zagrają wolontariusze praktycznie na całym świecie.

Również w Szydłowcu po raz kolejny włączamy się do tej akcji. Od kilkunastu tygodni finał przygotowywany jest przez sztab WOŚP działający przy Szydłowieckim Centrum Kultury „Zamek”. Na jego czele po raz kolejny stanął Marcin Banaszczyk, a w skład sztabu pracującego przy organizacji 28. Finału WOŚP wchodzą: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Magdalena Nowacka, Agnieszka Banaszczyk, Anna Kowalska, Igor Olesiński, Grzegorz Banaszczyk, Agnieszka Zaręba, Mateusz Witkowski, Klaudia Adamczyk, Mariusz Styczeń, Alicja Witkowska, Urszula Michalska i Marzena Czarnecka.

Już dziś możemy zdradzić, że jak zawsze będzie się tego finałowego dnia bardzo dużo w Szydłowcu działo. Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez cały dzień będzie pracowało 165 wolontariuszy na terenie powiatu szydłowieckiego. Wśród wolontariuszy w tym roku m.in burmistrz Szydłowca Artur Ludew czy wicestarosta szydłowiecki Anita Gołosz.

Organizatorzy nie zrezygnowali z imprez towarzyszących, które od lat cieszą się coraz większą popularnością i tak wzorem lat ubiegłych chętni będą mogli wziąć udział w :

  • 8. Marszu Nordic Walking
  • 6. Szydłowieckim Biegu WOŚP Policz się z cukrzycą
  • 2. Orkiestrowym Morsowaniu

W restauracji Lodownia po raz kolejny odbędzie się Orkiestrowy Bal Karnawałowy tak bardzo lubiany przez szydłowieckie dzieciaki.

Wieczorem w sali kameralnej szydłowieckiego zamku odbędzie się koncert finałowy podczas którego bardzo duża dawka dobrej muzyki. Specjalnie dla szydłowieckiej publiczności wystąpią:

  • artyści z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu
  • zespół In My Soul w składzie: Laura Śliwa, Cezary Szymkiewicz, Bartek Kapturski, Paweł Krupa i Krzysztof Falkiewicz
  • zespół Prezes Zarządu z Opoczna, który zagrał w Szydłowcu podczas 25. Finału WOŚP, a teraz z chęcią do nas wracają z kolejną dawką rock’n’rolla

Podczas koncertu finałowego nie zabraknie aukcji i licytacji wartościowych gadżetów. Wiemy, że już potwierdzonych jest kilka ciekawych spraw, m.in:

  • prywatna kolacja z Arturem Gadowskim z zespołu IRA, która odbędzie się w Manor House w Chlewiskach
  • wejściówki na nagranie programu Kuba Wojewódzki w Warszawie
  • wiele unikatowych orkiestrowych gadżetów

i z pewnością wiele innych o których sztab poinformuje w najbliższym czasie. Wiemy, że kilka ciekawych fantów jest jeszcze szykowanych.

Po koncercie finałowym nie zabraknie „Światełka do nieba”, które jak co roku sponsorują panowie Marek Plewa i Adam Łaski.

W najbliższym czasie postaramy się podać więcej szczegółów dotyczących 28. Finału WOŚP w Szydłowcu. Bądźcie z nami! Do końca świata i o jeden dzień dłużej!