Turniej rozegrano na dystansie 9 rund. Nasz zawodnik, mistrz powiatu Dariusz Żurek znalazł się w czołówce zawodów zajmując 4 miejsce z uzyskanymi 6 pkt. W pierwszej dziesiątce uplasował się również Sławomir Bednarczyk- 9 miejsce, 5 pkt. Nagrody otrzymało pierwszych 6-ciu zawodników z Żurkiem. Zwyciężył Artur Mackiewicz z Bliżyna – 8 pkt.

Z okazji Święta 3 Maja dwa turnieje odbyły się również w Szydłowcu, a ich organizatorem był Klub szachowy „Wieża”. Pierwszy z nich miał miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Startowało tu 8 młodych zawodników, głównie z UKS „Korona”, działającego przy szkole. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Do finału dotarli zawodnicy Szymon Żurek i Filip Tomczyk, a partię finałową wygrał Szymon Żurek. Obydwaj finaliści otrzymali z rąk Mariana Frąka nagrody rzeczowe. Drugi turniej odbył się w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Tu zagrało 5 niepełnosprawnych szachistów. Zwyciężył Tomasz Karczewski przed Krzysztofem Adamczykiem. Obydwaj również otrzymali nagrody. Wsparcia w zakresie nagród udzielił Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu. Ciekawą inicjatywą trenera szachowego UKS „Korona” Mariana Frąka był konkurs rozwiązywania zadań szachowych dla młodych szachistów. Rozwiązywano 2-chodówki, w tym naszego wielkiego Rodaka Karola Wojtyły- Papieża. Klasyfikacja zwycięzców była następująca: 1. Szymon Żurek- 4,5 pkt., 2. Filip Tomczyk i Wojciech Nowak- 2 pkt., 3. Michał Orlicki- 1 pkt. Otrzymają oni nagrody rzeczowe. Był to pierwszy tego typu konkurs i zawodnicy dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami szachowymi, a zadanie Papieża okazało się wyjątkowo trudne.

Wcześniej w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szydłowcu odbyła się symultana szachowa, którą rozegrał trenujący tu szachistów Marian Frąk (wicemistrz Szydłowca z 2009 roku). Symultana rozegrana została na 6-ciu szachownicach. Do walki stanęło 5 niepełnosprawnych zawodników i jedna szachistka. Najdłuższy opór stawiał Piotr Podsiębierski, a nieco wcześniej przed nim partie zakończyli Artur Świercz i Tomasz Karczewski. Wynik symultany 6:0 dla M. Frąka, ale, zgodnie z założeniem, to nie on był zwycięzcą a wymienieni szachiści, którzy najdłużej stawiali opór i to oni zostali nagrodzeni.

Informuje: KSz „Wieża” Szydłowiec