28 stycznia 2024 roku był pięknym, radosnym i kolorowym dniem w Szydłowcu, w Polsce i na całym świecie. To tego dnia odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od samego rana na terenie ziemi szydłowieckiej działo się bardzo dużo. Na ulicach można było spotkać 154 wolontariuszy sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu.

O godzinie 8.30 w Jastrzębiu na torze Autodrom Jastrząb rozpoczął się Truck Day Auto WOŚP. Dochód z wydarzenia zasilił konto WOŚP w Szydłowcu. Organizatorzy przekazali ponad 11 tysięcy złotych!

O godzinie 9.00 w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II rozpoczęła się druga edycja turnieju gry FC24, zorganizowana przez Fifa Team Szydłowiec. Uczestnicy turnieju przekazali na rzecz WOŚP prawie 4 400 złotych.

Tradycyjnie nie zabrakło sportowych wydarzeń na terenie szydłowieckiego zalewu. Odbyły się tam biegi dla dzieci i młodzieży, oraz bieg główny w którym zwyciężył Rafał Czarnecki, na drugim miejscu przybiegł Grzegorz Neska, a na trzecim Rafał Lewocha z Jastrzębia.

Silna grupa wzięła również udział w corocznym Marszu Nordic Walking, który towarzyszy szydłowieckim finałom od wielu lat.

Nie zabrakło także chętnych do zimowej kąpieli w szydłowieckim zalewie. Orkiestrowe Morsowanie po raz kolejny skupiło w jednym momencie kilka drużyn morsowych z okolicy bliższej i dalszej.

Wieczorem w szydłowieckim zamku rozpoczął się Koncert Finałowy i to nie byle jaki koncert bo z szydłowieckimi wykonawcami. Tego dnia na scenie zaprezentowały się duety dobrane w myśl zasady, że jedna osoba z duetu coś ze sceną ma wspólnego, a druga praktycznie nic. Pomysł przypadł publiczności do gustu o czym świadczy wypełniona po brzegi sala kameralna szydłowieckiego zamku.

Przed szydłowiecką publicznością zaprezentowali się: Irena Chwastek i Zosia Nowacka, Alicja Florowska i Grażyna Niewiadomska, Damian Czyżewski i Paulina Kaluga – Gadowska (wraz z córką Damiana – Karlą), Arkadiusz Bogucki i Tomasz Kraska, Lidia Ziółkowska i Barbara Gadowska, Artur Myśliński (wraz z córką Antoniną) i Gabriel Adamczyk, Aneta Furmańska i Piotr Zając, Agnieszka Banaszczyk i Cezary Szymkiewicz, Michał Sieczka i Anna Wilkiewicz, Kamilla Ludew i Mirosław Cielątkowski, Tomasz Orman i Aleksandra Kiljanek, Norbert Pochylski i Piotr Stanik, Jan Piwowarczyk i Marcin Banaszczyk.

Każdy z duetów otrzymał gromkie oklaski i owacje, a z komentarzy które artyści słyszeli bezpośrednio po koncercie w zamku i na forach internetowych, dowiedzieli się, że koncert bardzo się wszystkim podobał.

Na zakończenie pełnej emocji niedzieli w Szydłowcu na dziedzińcu szydłowieckiego zamku rozbłysło światełko do nieba, znów bezhukowe o które zadbał Adam Łaski. Płomieniami ognia zapłonęło stalowe serce wykonane przez Marcina Nowackiego.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się finałem rekordowym jeżeli chodzi o zbiórkę funduszy na terenie ziemi szydłowieckiej. Wolontariusze, sztab WOŚP w Szydłowcu i wszyscy darczyńcy,  przekazali do Fundacji ponad 126 tysięcy złotych, co jest o około 36 tysięcy złotych lepszym wynikiem niż w roku 2023 roku.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zerknięcia na poniższe relacje video i foto: