SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. 

To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A organizatorzy tworzą rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości.

Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Nad szydłowiecką akcją „Szlachetnej Paczki” jako liderka czuwa Joanna Żaczek, której pomaga 10 wolontariuszy. To oni od kilku tygodni przygotowywali bazę rodzin z powiatu szydłowieckiego. Jak sami wielokrotnie powtarzali nie było to łatwe zadanie, ale kiedy udaje się komuś pomóc finał łagodzi wszystko. Czasami wręcz nie wyobrażamy sobie w jak skrajnych warunkach żyją rodziny obok nas, a takie akcje jak „Szlachetna Paczka” pozwalają im choć na chwilę poczuć się godnie i być szczęśliwym.

Dlatego tak ważne jest pomaganie! Dlatego zostań darczyńcą „Szlachetnej Paczki”!

TUTAJ znajdziesz rodziny, którym można pomóc na naszym terenie. Nie zwlekaj! Lubisz ludzi? Pomóż rodzinom w potrzebie 🙂