21 kwietnia 2018 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Kamila Nalberska, Szymon Suligowski, Adam Bednarczyk, Kornel Cegliński, Filip Czyżewski, Alicja Sala i Julia Pobideł, uczestniczyła w Grand Prix Polski Karate Kyokushin w Kielcach.

Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin Chikara z Kielc i Sport Club Karate z Białegostoku. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 15 klubów z Polski. Turniej stal na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Wisienką na torcie były takie osobistości jak Tomasz Puzon Yamaki, Shihan Piotr Sawicki czy Bogdan Wenta, którzy wspierali inicjatywę klubu Chikara. Walki rozgrywane były podczas Fit Weekendu na Targach Kielce, gdzie równolegle w olbrzymiej hali odbywały się Mistrzostwa Polski Muay Thai, Amatorska Liga MMA, Mistrzostwa Polski Kulturystyki i Fitness, Mistrzostwa Polski Trójboju Siłowego oraz Mistrzostwa Polski Pole Dance.

I tym razem nasi zawodnicy przysporzyli nam powodów do dumy zdobywając w swoich kategoriach wiekowo-wagowych: Adam Bednarczyk, Szymon Suligowski i debiutujący Filip Czyżewski – srebrne medale. Natomiast Kamila Nalberska i Alicja Sala – brązowe medale.

To już piąty turniej w tym roku i zdobyte 17 medali. Teraz krótki odpoczynek, a w maju wracamy do gry – OSU

info: Robert Wyciszkiewicz