Od 2012 roku nastąpiło również zmniejszenie wysokości wypłacanych stypendiów sportowych, przyznawanych przez Burmistrza Miasta, w oparciu o uchwały Rady Miejskiej co spowodowało, że środki przeznaczone na drugą połowę 2014 roku, pozwalają na pełną wypłatę do końca października oraz częściową za listopad. Na miesiąc grudzień stypendiów nie przewidziano.

Prowadzone od kilkunastu miesięcy rozmowy z władzami miasta, mające na celu wypracowanie konkretnych rozwiązań, które pozwoliłyby na funkcjonowanie klubu na dotychczasowym poziomie finansowania (rekompensata utraconych wpływów z tytułu rezerwacji miejsc na targowisku oraz kosztów transportu) nie przyniosły do dnia dzisiejszego pozytywnych rezultatów. W naszych działaniach jesteśmy osamotnieni, a Zarząd nie może dopuścić do upadku klubu z powodu zadłużenia.

Wobec powyższego Zarząd MKS „Szydłowianka” podjął decyzję o wycofaniu z rozgrywek drużyny seniorów.

Ze względu na zaistniałą sytuację Prezes oraz dwaj V-ce Prezesi MKS „ Szydłowianka” złożyli rezygnację z udziału w pracach Zarządu.

V-ce Prezes :                                                           Prezes:

Zenon Jasik , Sławomir Michałkiewicz                   Tomasz Bloch

info: www.szydlowianka1946.pl

………………………………………………………………………………………………………..

 Ciężko w to wszystko uwierzyć, że klub z takimi tradycjami, istniejący już 68 lat w jednym dniu praktycznie przestaje istnieć. Jak sądzicie jest jeszcze nadzieja dla Szydłowianki? czy pojawi się wreszcie ktoś młody z pomysłami, które uda mu się wcielić w życie, a nasz klub będzie grał przynajmniej na poziomie IV ligi?

Na forach jednego z portali społecznościowych pojawiły się już pierwsze komentarze. Jedne mówią o związanych rękach obecnych włodarzy, którzy nie wiele mogli zrobić z dostępnymi funduszami, a następców nie było widać. Inni uważają, że obecni włodarze już dawno powinni odejść, ponieważ żaden poważny szydłowiecki inwestor nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Kolejny głos mówi o chwycie wyborczym burmistrza, który teraz nie pomógł, ale przed wyborami okaże się, że jednak środki finansowe jakimś cudem się znajdą i klub zostanie uratowany. 

Kto ma rację? Jaki będzie dalszy przebieg tej sytuacji? Póki co z opublikowanego przez klub pisma wynika, że wesoło nie będzie. 

Oczywiście pozostają jeszcze młodsze roczniki naszego klubu (w piśmie mowa jest o wycofaniu tylko seniorów), które mogą być nadzieją, na odbudowę Szydłowianki. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie i na Wasze komentarze…