Za nami kolejny ligowy weekend drużyn piłkarskich z powiatu szydłowieckiego, które występuję na szczeblu radomskim w Klasie Okręgowej, Klasie A i Klasie B.

W Klasie Okręgowej ligowe granie rozpoczęła Oronka Orońsko, która swój mecz rozgrywała w Zwoleniu z miejscową Zwolenianką. Jak wynika z relacji zamieszczonej na facebooku Oronki, nasza drużyna od początku spotkania miała przewagę. Gole strzelali jednak gospodarze i to, aż trzy razy. Pierwsza bramka po kontrze, druga z rzutu karnego, wynik ustalony został po kolejnym szybkim ataku, po długim atakowaniu Oronki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Zwolenianki. Drużyna z Orońska nadal w czołówce ligowej tabeli z jednym zaległym meczem (16 września na własnym boisku podejmie Energię Kozienice, która jeszcze nie przegrała meczu w tym sezonie)

Na własnym boisku w tej kolejce rywalizowała Szydłowianka Szydłowiec. Jej przeciwnikiem był sąsiad z tabeli czyli Gryf Policzna. Jak przystało na sąsiadów mecz był wyrównany. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Damian Kozera, a mecz zakończył się remisem 1:1. Szydłowianka nadal utrzymuje się w czołówce z 11 punktami na koncie zajmuje szóste miejsce.

W Klasie A na stadionie w Potworowie swój mecz rozgrywał KS Jastrząb z jedną z najsłabszych dotychczas drużyn w lidze. Nasza drużyna przywiozła bardzo cenne zwycięstwo 0:2 i już tylko jeden punkt brakuje do zajmującej 3 miejsce w tabeli Broni II Radom.

KS JASTRZĄB & KS POTWORÓW

Opublikowany przez KS Jastrząb Niedziela, 13 września 2020

Gryfia Mirów na wyjeździe mierzyła się z Polonią Iłża. Nasz zespół był bardzo bliski zwycięstwa, jednak gospodarze w ostatnich sekundach zdołali wyrównać stan spotkania na 3:3. Rewelacyjnie w drużynie z Mirowa znów zaprezentował się Damian Grzmil, który w tym sezonie strzelił już 12 ligowych goli. To ponad połowa dorobku Gryfii, która na koncie ma 21 bramek.

Bramka na 2:3 dająca prowadzenie w dzisiejszym meczu autorstwa Damiana Grzmila. Mimo to Polonia zdołała wyrównać stan meczu tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Opublikowany przez GKS Gryfia Mirów Niedziela, 13 września 2020

W Klasie B mieliśmy w tej kolejce derby powiatu szydłowieckiego. Na stadionie w Łaziskach miejscowy Postęp podejmował Hubala Chlewiska. Kibice myśleli, że Postęp poradzi sobie bez problemów, grał przecież lider z najgorszą drużyną w lidze. Nie było jednak wcale tak łatwo. Zawodnicy z Chlewisk wykazali się niesamowitą ambicją i wolą walki, często dochodzili do sytuacji podbramkowych. Niestety nie wystarczyło to chociażby do remisu. Postęp okazał się skuteczniejszy i to piłkarze z Łazisk cieszyli się z wygranej w derbach 2:0. Postęp nadal zdecydowanym liderem z kompletem zwycięstw, Hubal nadal tylko z jednym zwycięstwem prawie na dnie tabeli, szybko musi wziąć się w garść.

Byliśmy dziś na stadionie w Łaziskach, gdzie w derbach powiatu szydłowieckiego miejscowy LKS Postęp Łaziska mierzył się…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Niedziela, 13 września 2020

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Oronka Orońsko – Królewscy Jedlnia – 19 września sobota, godzina 14:00

Jodła Jedlnia – Letnisko – Szydłowianka Szydłowiec – 20 września niedziela, godzina 15:00

Klasa A

KS Jastrząb – Skaryszewianka Skaryszew – 19 września sobota, godzina 15:00

Gryfia Mirów – WKS Ruda Wielka – 20 września niedziela, godzina 15:00

Klasa B

Legion Suskowola – Postęp Łaziska – 19 września sobota, godzina 16:00

Hubal Chlewiska – LZS Zalesice – 20 września niedziela, godzina 16:00