{phocagallery view=category|categoryid=127|limitstart=0|limitcount=11|detail=5|imageordering=5}

Dobrą passę naszych zawodników rozpoczął pojedynek najmłodszego reprezentanta – 12 letniego Wojtka Dobrzańskiego, który w ładnym stylu pokonał przedstawiciela gospodarzy. Warto podkreślić, że Wojtek (uczeń VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Sadku, m.in.  medalista Ogólnopolskiego Turnieju „Puchar Smoka” i tegoroczny stypendysta Dariusza „Tigera” Michalczewskiego, zawodnik Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „Mushin” oraz Klubu Kick Boxing „Viktoria” Szydłowiec) będąc jedynym niepełnosprawnym karateką na co dzień borykającym się z ciężką chorobą, trenuje i rywalizuje z zawodnikami zdrowymi na równych zasadach. Zdobycie miejsca na podium uniemożliwił Wojtkowi dopiero ostatni pojedynek, w którym jego 7 kg cięższy i posiadający wyższy stopień szkoleniowy rywal z Rosji zwyciężył nie w wyniku przewagi technicznej i zdobytych punktów, lecz poprzez tzw.  wskazanie sędziów.

Zacięte walki stoczyli następnie kolejno : Ola Czaja (uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, wielokrotna medalistka turniejów ogólnopolskich, uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Polski Oyama Karate  w Tychach, waleczna i nieustępliwa, zawsze uśmiechnięta i pełna energii, „dusza towarzystwa” z uzdolnieniami lingwistycznymi), Kuba Wyciszkiewicz (uczeń II klasy Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Szydłowcu, wielokrotny medalista turniejów ogólnopolskich, mimo młodego wieku zawodnik o już 8 letnim stażu treningowym, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Polski Oyama Karate  w Tychach), Andżelika Magda (uczennica I klasy Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Szydłowca, m.in. medalistka Ogólnopolskiego Turnieju „Warsaw Open”, wielokrotna laureatka konkursów matematycznych i recytatorskich, miła i spokojna członkini szydłowieckiej grupy teatralnej „Zamczysko”), Mateusz Wietrak (uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu, wielokrotny medalista turniejów ogólnopolskich, m.in. zdobywca tytułu „Najlepszy zawodnik” Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Sambor – Chorwacja, zawodnik który powrócił do treningu po wielomiesięcznej przerwie ze względów zdrowotnych, wesoły i koleżeński w życiu codziennym – bardzo waleczny i dynamiczny na macie), Michał Tyka (uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu, wielokrotny reprezentant klubu i medalista turniejów ogólnopolskich, zawodnik dysponujący silnym ciosem, prywatnie cichy i spokojny fascynat japonistyki), Sylwia Szymkiewicz (uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu, m.in. medalistka Pucharu Polski i tegorocznych Mistrzostw Polski Oyama Karate w Tychach, stypendystka sportowa Miasta i Gminy Szydłowiec, bardzo pracowita i zaangażowana, zawsze uśmiechnięta wspiera zespół pogodnym spokojem) i Krystian Rzeźnik (uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu, wielokrotny medalista turniejów ogólnopolskich, bardzo solidny i pracowity, w walce twardy i nieustępliwy, zawodnik dysponujący silnym uderzeniem i wytrzymałością, prywatnie koleżeński i sympatyczny zawsze gotów służyć pomocą), którego ciężki pojedynek finałowy uwieńczony zwycięstwem nad zawodnikiem ze Szwecji posiadającym stopień mistrzowski I Dan (czarny pas), zakończył udany występ naszych karateków.

Mimo bardzo silnej międzynarodowej konkurencji oraz faktu, że w poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych startowało nawet ponad 20 zawodników a różnice wagi dochodziły do 27 kg, wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się w czołówce swych kategorii przywożąc pamiątkowe medale, choć nie wszystkim udało się zająć miejsce na podium.

Szczególne gratulacje należą się zdobywcom pucharów :

Krystianowi RZEŹNIKOWI, kat. junior +70kg – I miejsce

Mateuszowi WIETRAKOWI, kat. kadet  -60kg – I miejsce

Sylwii SZYMKIEWICZ, kat. junior 16-17 lat – II miejsce

Michałowi TYCE, kat. junior -70 kg – II miejsce

Aleksandrze CZAJI, kat. kadet 13-15 lat – III miejsce

Andżelice MAGDZIE, kat. kadet 13-15 lat – III miejsce

 

Stosunek uzyskanych wyników do liczby startujących zawodników sprawiły, że nasza reprezentacja była jedną z najlepszych ekip turnieju. Odzwierciedleniem tak znaczącego sukcesu  były gratulacje złożone naszym reprezentantom przez Prezydenta Organizacji Europejskiej wchodzącej w skład struktur Interational Organization Kyokushinkaikan I.K.O. Matsushima Honbu Japan  – Shihana Klausa Rexa.

Warto przypomnieć – mówi Wojciech Dobrzański, prezes Stowarzyszenia MUSHIN –  że historia Karate Kyokushin w Szydłowcu sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie to ok. 70 – osobowa grupa aktywnie ćwiczących, w tym kilkunastoosobowa grupa zawodnicza uczestnicząca w rywalizacji sportowej w kraju i zagranicą, przy czym trzon tej grupy stanowią zawodnicy bardzo młodzi. To również doskonale i wszechstronnie przygotowana kadra szkoleniowa i pedagogiczna oraz grono sędziów międzynarodowych. Tylko w okresie ostatnich 4 lat, szydłowieccy karatecy zdobyli łącznie 71 medali licząc jedynie starty w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, w kraju i zagranicą.

Start szydłowieckich zawodników reprezentujących Polskę na turnieju w Danii, możliwy był dzięki wsparciu radomskiej firmy ?ARMED ORT? – Pan Daniel Czachor, Pana Jarosława Krawczyka z Radomia właściciela „SPRINT FIGHT&FITNESS”, Pana Dariusza Kujbidy z Szydłowca, Pana Jacka Różalskiego z Szydłowca oraz Pani Aleksandry Szymkiewicz z Szydłowca właścicielki sklepu „OLEŃKA” w Radomiu, która nie po raz pierwszy udostępniła busa wraz z kierowcą oraz zapewniła prowiant na drogę. Wsparcie medialne naszej reprezentacji zapewnił Pan Marcin Banaszczyk – właściciel portalu Nasz Szydłowiec.

Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy.