Ponad 250 osób wzięło udział w gali jubileuszowej z okazji 90-lecia Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W uroczystościach uczestniczyli prezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej, szefowie wojewódzkich związków z całego kraju, a także działacze i przedstawiciele klubów z regionu.

Wśród wielu wyróżnionych znalazł się Jan Tatar (na zdjęciu głównym w dolnym rzędzie, pierwszej z prawej, obok Bogdana Wenty), legenda Klubu Sportowego Szydłowianka Szydłowiec. Człowiek, który szydłowieckiej piłce nożnej oddał serce, do dziś bardzo często pojawia się na domowych meczach naszego klubu. Z Szydłowianką związany od lat 50-tych. Przez wiele lat pełnił zaszczytną funkcję honorowego prezesa klubu.

Jan Tatar otrzymał wyróżnienie od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka z podziękowaniami za swoje zaangażowanie w piłkę nożną. Podobne wyróżnienie otrzymało 25 innych osób.

Kiedy prowadzący jubileuszową galę powiedział, że Jan Tatar jest starszy o rok od …Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, zgromadzona publiczność uhonorowała Tatara burzą oklasków na stojąco. Mirosław Malinowski, prezes ŚZPN powiedział: – „dzięki takim ludziom, mamy tyle wspomnień”.

Wśród publiczności było wielu znamienitych gości, wystarczy wspomnieć Marka Koźmińskiego – wiceprezesa PZPN, byłego bardzo dobrego piłkarza czy Macieja Sawickiego sekretarza generalnego PZPN. Obok Jana Tatara podczas gali siedział Bogdan Wenta, niedawny selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

Składamy serdeczne gratulacje panu Janowi! Życzymy dużo zdrowia i niegasnącej miłości do piłki nożnej i do Szydłowianki Szydłowiec!

ps. na zdjęciu poniżej Jan Tatar drugi od lewej. Na ekranie fragment prawdziwej historii z życia pana Jana 🙂 

foto główne: Radio Kielce

foto pod tekstem: Maciej Cender, który przekazał nam również kilka istotnych informacji