Niestety nie udało nam się być na żadnym meczu podczas ostatniego weekendu piłkarskiego osobiście, ale na boiskach na których grały drużyny z powiatu szydłowieckiego sporo się działo.

Nareszcie zwycięsko mecz zakończyła Szydłowianka Szydłowiec, która występuje w radomskiej Klasie Okręgowej. Na własnym boisku nasza drużyna podejmowała Powiślankę Lipsko, drużynę z czołówki. Bohaterem tego spotkania był napastnik Szydłowianki Bartosz Kozicki (na zdjęciu głównym), który pod sam koniec spotkania strzelił decydującego gola, na wagę zwycięstwa. Wynik 1:0.

W Radomiu swój mecz ligowy rozgrywała Oronka Orońsko, która mierzyła się z zespołem Centrum Radom. Pierwsza połowa remisowa 1:1, ale już w drugiej części meczu to gospodarze częściej trafiali do bramki bramkarza z Orońska. Wynik końcowy 4:2.

Początek sezonu w Klasie Okręgowej dla naszych drużyn był obiecujący, jednak ostatnio i Szydłowianka i Oronka grają słabo, co przekłada się na coraz niższe miejsca w tabeli. Po 11 kolejkach Oronka zajmuje 8 miejsce, a Szydłowianka dopiero 13.

KS Jastrząb w ramach radomskiej Klasy A grał na wyjeździe z Polonią Iłża. Drużyna gospodarzy okazała się lepsza i wygrała 2:1.

Taki sam rozmiar porażki spotkał Gryfię Mirów, która również na wyjeździe przegrała 1:2 z Akcją I Jastrzębia.

Naszym drużynom w Klasie A, obecnie bliżej do środka tabeli niż ligowej czołówki.

Na dwóch różnych biegunach znajdują się drużyny z terenu powiatu szydłowieckiego w rozgrywkach Klasy B.

Postęp Łaziska po kolejnym ligowym zwycięstwie jeszcze wygodniej rozsiadł się na fotelu lidera i póki co pewnie zmierza do awansu. W ostatniej kolejce na własnym boisku piłkarze z Łazisk pokonali KS Maków 1:0, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry.

Niestety bardzo źle zakończyła się runda jesienna dla Hubala Chlewiska, który na własnym boisku bardzo wysoko przegrał z Legionem Suskowola. Drużyna gości wywiozła z Pawłowa (tam rozgrywa mecze Hubal) zwycięstwo…1:7. Hubal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Iłżanka Kazanów – Szydłowianka Szydłowiec – 17 października sobota, godzina 11.00

Oronka Orońsko – Zawisza Sienno – 17 października sobota, godzina 15:00

Klasa A

Gracja Tczów – Gryfia Mirów – 17 października sobota, godzina 14.00

KS Jastrząb – WKS Ruda Wielka – 17 października sobota, godzina 15.00