Od wczesnych godzin popołudniowych w niedzielę 15 lipca nad Szydłowcem unosiły się dźwięki muzyki disco polo i dance, a to wszystko w ramach siódmej edycji Hit Festiwalu organizowanego przez agencję Pomidzi Dance Club. 

Impreza na stadionie Szydłowianki Szydłowiec, trwała do bardzo późnych godzin nocnych. Przez cały dzień przed szydłowiecką publicznością zaprezentowało się wielu wykonawców muzyki tanecznej. Na początku odbyła się część konkursowa zespołów debiutantów lub mało znanych.

Imprezę na wyższy poziom wzniósł segment z występami legend muzyki disco, tutaj zaprezentowali się m.in Ivan Komarenko znany z przeboju „Jej czarne oczy”, jak również z tego, że reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji. Zagrała również formacja DBOMB, która wylansowała wiele hitów muzyki dyskotekowej.

Gwiazdą wieczoru był Bartek Wrona, jeden z członków legendarnego polskiego boysbandu czyli Just5, a także wykonawca takiego hitu jak „Jedna na milion”.

Publiczność do bardzo późnych godzin nocnych bawili wykonawcy znani z ostatnich lat m.in Cliver, Playboys czy Fisher.

Na imprezie podobno było mniej osób niż w roku ubiegłym (zmienna pogoda), ale i tak już dziś 7. Hit Festiwal można zaliczyć do jednej z najbardziej udanych imprez 2018 roku.