Warto zacząć zbierać paragony wystawiane przez sprzedawców i usługodawców, gdyż co miesiąc do wygrania będą atrakcyjne nagrody – samochody osobowe, laptopy i tablety.

Akcja wystartowała 1 października 2015 br. i potrwa przez 12 kolejnych miesięcy. Pierwsze losowanie zaplanowano na listopad 2015 roku.

Kto może wziąć udział w loterii?

Początek loterii został oficjalnie ogłoszony 30 czerwca. Tego dnia resort finansów podpisał umowę z wykonawcą projektu – konsorcjum spółek Unique One i NuOrder, na mocy której datę rozpoczęcia zabawy wyznaczono na 1 października. Celem akcji jest promowanie uczciwej konkurencji wśród przedsiębiorców, jak i wyrobienie dobrych nawyków u konsumentów.

W akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które zarejestrują na stronie internetowej loterii dowolną liczbę paragonów fiskalnych wystawionych na kwotę co najmniej 10 zł. Paragony muszą być zgłaszane w miesiącu zakupu i po rejestracji należy je zachować.

– W loterii paragonowej nie będą brane pod uwagę różnego rodzaju wydruki niefiskalne, np. potwierdzenia płatności kartą oraz tzw. rachunki kelnerskie, jak również faktury VAT. Warto więc, szczególnie od dziś, zwracać uwagę na to czy otrzymaliśmy paragon fiskalny, czy też inny dowód sprzedaży.

Cenne nagrody do zdobycia.

Zarejestrowanie paragonu fiskalnego da nam szansę wygrania samochodu osobowego marki Opel, laptopa lub tabletu. Nagrody będą rozlosowywane przez najbliższy rok, począwszy od listopada, raz w miesiącu. Wyróżnienia mogą zdobyć także przedsiębiorcy, którzy wydadzą zwycięskie paragony.

– Właściciele firm, w których wystawiono wylosowane dowody sprzedaży, otrzymają tablety. Ponadto, co 3 miesiące na uczestników loterii czeka nagroda specjalna, czyli Opel Insignia. Będzie ona losowana spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży.

Paragon to podstawa

Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę, że zabieranie paragonu jest bardzo ważne. – Paragon fiskalny jest potwierdzeniem tego, że przedsiębiorca, który powinien rejestrować obrót przy pomocy kasy, prowadzi sprzedaż zgodnie z przepisami i płaci należne podatki.