W najbliższą niedzielę, już od godz. 8:oo wolontariusze będą zbierać pieniądze w Chlewiskach, Pawłowie, Budkach, Hucie i Nadolnej. Wraz z Szydłowcem, gdzie jest wspólny sztab w Szydłowieckim Zamku – będzie realizować jednak swój odrębny program na który złożą się występy artystyczne Braci Figarskich z zespołu DAMEN; swoje talenty przedstawią: Asia Białek z Rzucowa, Kamil Kowalik z Szydłowca, Wiktoria Zdziech, Magdalena Głowacka, Klaudia Budnial, Agata Madej, Aleksandra Bednarek, Kamila Turek z PSP w Cukrówce, Ilona Mosiołek i Monika Bębenek – wokalistki z chlewiskiego Gimnazjum, pod opieką artystyczną Emilii Witaszek. Przed zebranymi wystąpi też Andrzej Kwiecień oraz zespół „ECHO”.

W trakcie koncertu będzie przeprowadzana aukcja różnych fantów i gadżetów. Organizatorzy zadbali, by chętni mogli kupić: płyty z muzyką klasyczną, muzyką pop, filmy, obrazy Jacka Madczaka, prace Aliny Czyżowej, piórniki z przyborami szkolnymi, zabawki, serwety, szale, bezrękawniki, kalendarze, kamizelkę odblaskową, książki, ceramiczne garnki, chatę z piernika, ciasta. Zabytkowe akcesoria strażackie przekazał na aukcję prezes OSP w Chlewiskach Robert Gałązka. Na aukcję zostały też wystawione dla koneserów: „Kalendarz Głosu Karmelu na 1939 rok”, pojedyncze egzemplarze tygodnika „Złoty Róg” z 1912 roku, pojedyncze egzemplarze „Tygodnika Ilustrowanego” z 1933 i 1937 roku. W szkołach z terenu gminy Chlewiska uczniowie prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz XX WOŚP.

Jak co roku, wraz z GOK-iem będzie grać w orkiestrze Ochotnicza Straż Pożarna z Chlewisk. Jej zarząd udostępni w niedzielę od godz. 10.oo na swoim placu sprzęt pożarniczy do oglądania i zwiedzania. Chętni będą mogli posiedzieć za kierownicą samochodów strażackich. Szeroki udział w „graniu” zapowiadają druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Chlewiskach na czele z opiekunem Sławomirem Krupą. Dzięki pomocy transportowej OSP w Chlewiskach wolontariusze będą mogli zbierać pieniądze w Hucie, Pawłowie i Nadolnej. W Budkach od kilku lat na rzecz Orkiestry gra Izabella Mosiołek, w tym roku również zapowiedziała swój udział.

Dla wolontariuszy, sojuszników, artystów organizatorzy przygotowują gorący i słodki poczęstunek. Cały dzień gry zakończy „Światełko do nieba” – przy pokazie sztucznych ogni. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców gminy Chlewiska do aktywnego udziału w Orkiestrze. Program artystyczny rozpoczyna się o godz. 16:oo w GOK w Chlewiskach.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WOŚP w GOK w CHLEWISKACH 8 STYCZNIA 2012 ROKU.

8.oo-16.oo – zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy (Chlewiska, Pawłów, Budki, Nadolna, Huta)

10.oo-14.oo – pokaz sprzętu strażackiego (plac przed OSP w Chlewiskach ul.Czachowskiego)

16.oo-2.oo – gminny program XX finału WOŚP w GOK Chlewiska, ul. Czachowskiego 54/1

-Koncert zespołu „DAMEN”

-występ Andrzeja Kwietnia

-Występy młodych talentów – Asia Białek z Rzucowa, Kamil Kowalik z Szydłowca, Wiktoria Zdziech, Magdalena Głowacka, Klaudia Budniak, Agata Madej, Aleksandra Bednarek, Kamila Turek z PSP w Cukrówce, Ilona Mosiołek i Monika Bębenek wokalistki z chlewiskiego Gimnazjum pod opieką artystyczną Emilii Witaszek, występ uczniów z kl. IV PSP w Chlewiskach:Weroniki Woźniak – skrzypce, Natalii Sadkowskiej – akordeon, Pawła Krupy – saksofon, Julii Florczyk – wokal.

-aukcja fantów i gadżetów

-koncert zespołu „ECHO”

20.oo – ŚWIATEŁKO DO NIEBA

ZAPRASZAMY!