Po koncercie GAUDIUM CANTI na scenie pojawiła się Pani Maria Piwowarczyk – córka patronki Spotkań Zofii Stachowskiej – i w imieniu rodziny podziękowała Danucie Klepaczewskiej oraz członkom szydłowieckiego chóru za kontynuację – zapoczątkowanej przez jej mamę – działalności chóralnej w Szydłowcu.

Po występie gospodarzy przyszedł czas na pierwszego z gości – Chór Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej CANTABILE pod dyrekcją prof. Marka Kopra. Chórzyści z Radomska zaprezentowali koncert złożony w części pierwszej z pieśni sakralnych, różnych epok muzycznych i zakątków świata. Natomiast w części drugiej publiczność usłyszała tak znane przeboje jak „Będziesz moją panią” Marka Grechuty czy „Sealed whit a kiss” z repertuaru Jansona Donovana.

Drugi gość tegorocznych Spotkań to Chór Nauczycielski CANTO pod dyrekcją Jerzego Mazurka i Karola Sionka. Zaprzyjaźnieni chórzyści z Przysuchy tradycyjnie już wprowadzili publiczność w pogodny nastrój zabawy i wspólnego śpiewania. Swój koncert zespół rozpoczął od wykonania utworu Henriego Seroki „Ave Maria” z przepiękną partią solową Anny Zagdańskiej a potem ze sceny popłynęły znane i lubiane przeboje muzyki francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej.

Biorące udział w imprezie chóry otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Powiat Szydłowiecki, Miasto Szydłowiec i SCKiS – Zamek. Spotkania zakończyły się wspólnym występem trzech chórów. Ponad 100 osobowy zespół wykonał utwór Stanisława Grochowskiego i Krzysztofa Klabona „Sławne potomstwo Lechowe”.

Szydłowieckie Spotkania Chóralne po raz kolejny udowodniły, że muzyka chóralna nie musi być absolutnie tylko poważna i adresowana jedynie do koneserów. Biorące udział w imprezie zespołu pokazały również że bez użycia tysięcy wat i nowoczesnej elektroniki można doskonale bawić widzów.

Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek serdecznie dziękuje Państwu Annie i Mirosławowi Orlickim – właścicielom Restauracji „Lodownia” – za udostępnienie miejsca oraz zapewnienie wspaniałej atmosfery w czasie imprezy.

Organizatorzy , serdeczne podziękowania składają na ręce Starosty Szydłowieckiego Pana Włodzimierza Górlickiego oraz Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego za pomoc i wsparcie organizacji tej, jak się okazuje bardzo lubianej tak przez publiczność jak i przez wykonawców imprezy .

{phocagallery view=category|categoryid=249|limitstart=0|limitcount=21|imageordering=5}