{phocagallery view=category|categoryid=106|limitstart=0|limitcount=28|detail=5|imageordering=5}

Od samego początku w okolicach zamku, po dziedzińcu jak również na sali w której odbywał się koncert kręcili się młodzi fani ostrych brzmień.

Jako pierwsi na scenę wyszli panowie z zespołu Yellow Pipe, który coraz śmielej radzi sobie na scenie. Kilka utworów, które są już znane szydłowieckiej publiczności porwały młodzież do zabawy i wspólnego śpiewania z zespołem.

Chóralnie odśpiewano m.in. „Grejpfruty” czy „Otoczonego”.

Następni to również znani w Szydłowcu panowie czyli AEROSPATILE, którzy także (moim skromnym zdaniem) robią z każdym występem niesamowite postępy.

Co tam występ! Szał, który wywiązał się pod sceną podczas ich koncertu niech będzie najlepszą rekomendacją, że grupa Aerospatile jest coraz lepsza. Oby tak dalej Panowie!!!

Trzecia grupa biorąca udział w części konkursowej to zespół Scream Maker z Warszawy. Do tej pory nieznany w Szydłowcu, ale już od pierwszych dźwięków było słychać, że wiedzą co to ostre i melodyjne heavy metalowe granie. Charyzmatyczny i wiedzący po co jest na scenie wokalista naprawdę potrafił zainteresować kogoś kto w ogóle nie jest fanem tego typu grania. No ale niestety początek występu trwał przy praktycznie pustej sali, bez żywej duszy pod sceną. Wytłumaczyć to można tym, że szydłowiecka publiczność wyszalała się podczas koncertów swoich kolegów i chyba jest to dobre wytłumaczenie bo gdy tylko odpoczęli pojawili się pod sceną i bawili się razem z zespołem.

Jako gwiazda zagrał zespół Night Mistress znany w Szydłowcu, bo już nie raz u nas grał. Ci, którzy bywają na lokalnych koncertach rockowych wiedza, że ten zespół to nie byle kto, a naprawdę fachowcy w tzw. nurcie power metal. Wokalista Krzysiek obdarzony niesamowitym głosem i instrumentaliści o naprawdę świetnej technice dawali czadu w Szydłowcu po raz kolejny.

I tak zakończył się drugi Przegląd Zespołów Muzycznych po Szydłowiecku. W tym roku obyło się bez jury, a zwycięzce wybierała publiczność wpisując nazwę swojego faworyta na bilecie, głosy zostały następnie skrupulatnie policzone.

Co za tym idzie poznaliśmy zwycięzce, którym okazał się być nasz szydłowiecki przedstawiciel zespół AEROSPATILE. Drugie miejsce Scream Maker, a trzecie Yellow Pipe.

Portal www.naszszydlowiec.pl składa serdeczne gratulacje członkom zespołu i życzy dalszego rozwoju muzycznego!