Sala bankietowa lokalu „Kacperek” wypełniła się praktycznie do ostatniego miejsca. 

Zebranych przywitała Agnieszka Górska szydłowiecka kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP. Poruszyła ona kilka istotnych tematów m.in sprawę emigracji Polaków, a także dotacji + 500 zł, którą PiS proponuje dla rodzin z dziećmi. 

Marek Suski szef PiSu w okręgu radomskim skupił się na innych sprawach. Wytykał szereg błędów, które Platforma Obywatelska popełniła na przestrzeni ostatnich 8-lat. Mówił o upadłych stoczniach, o bezrobociu, imigrantach, oraz o tym by świadomie oddawać swoje głosy w zbliżających się wyborach. 

Na koniec zaprezentował się kandydat PiS do Senatu RP – Adam Bielan. On natomiast skupił się na tym, jak Donald Tusk dostał się na szefa rady europejskiej, mówił jakie przyniesie to konsekwencje w sprawie uchodźców. Obiecywał również, że PiS wywiąże się ze wszystkich obietnic, które są złożone. Wyraźnie zaznaczał (podobnie jak poseł Suski), że bardzo ważne będzie świadome głosowanie, ponieważ (jak sam stwierdził) to, że PiS prowadzi zdecydowanie w sondażach nie oznacza, że będzie samodzielnie rządził. Adam Bielan obawia się, że może powstać koalicja antypisowska partii w ogóle ze sobą nie powiązanych ideowo. Adam Bielan poruszył również kwestię oddzielenia Warszawy od województwa mazowieckiego. 

Po części oficjalnej nastąpił czas na pytania, które dotyczyły uchodźców, ulg rodzinnych, konstytucji, terenów biednych podobnych do Szydłowca itp. 

Zdecydowana większość uczestników spotkania była sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Samo spotkanie miało na celu raczej zmobilizowanie elektoratu PiSu do namówienia swoich bliskich do głosowania na tę partię.