Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu kontynuują spotkania z uczniami na temat bezpieczeństwa  w szkołach i przedszkolach, aby przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa w domu i w czasie drogi do przedszkola, czy szkoły. 

W minionym tygodniu policjanci w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, spotykali się z uczniami szkół oraz przedszkolakami na terenie powiatu szydłowieckiego.

Podczas prelekcji policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu, omawiane były również zasady właściwych zachowań w domu. Funkcjonariusze przypomnieli jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Zwracali uwagę na to, że wraz z nadchodzącą jesienią dzień staje się coraz krótszy, a po zmroku widoczność ograniczona, dlatego noszenie odblasków zarówno przez pieszych jak i rowerzystów w wielu przypadkach ratuje życie.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze spotkali się z uczniami szkół w Wałsnowie, Orońsku, Mirowie oraz przedszkolakami z Orońska.

Spotkania dotyczące „Bezpiecznej drogi do szkoły” będą sukcesywnie realizowane na terenie całego powiatu.

????????????????????????????????????

sierż. Marlena Skórkiewicz