9 września na stadionie GKS ,,Oronka’’ odbyły się uroczystości jubileuszowe 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku.

W uroczystościach wzięli udział Parlamentarzyści i Ministrowie Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, Starosta, wicestarosta i Radni Powiatu Szydłowieckiego, Naczelnik, Komendanci i Dowódcy wszystkich szczebli Straży Pożarnych, Radni Rady Gminy Orońsko oraz wielu zaproszonych gości.

W kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Orońsku odprawiona została uroczysta msza św. następnie odbyło się otwarcie części oficjalnej oraz przekazanie sztandaru i nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostki OSP w Orońsku. Odsłonięta została również tablica pamiątkowa.

Wójt gminy Orońsko w swoim przemówieniu podziękował strażakom za codzienne realizowanie trudnych i odpowiedzialnych zadań, za ofiarność i poświęcenie na rzecz ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz za pełen profesjonalizm podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Uczestnikom wydarzenia została przedstawiona historia powstania OSP w Orońsku, a następnie został zaprezentowany i poświęcony wóz ratowniczo-gaśniczy MAN sfinansowany m.in. z budżetu Gminy Orońsko.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale, odznaczenia, nagrody i dyplomy.

Szczególne wyróżnienie w tym uroczystym dniu otrzymał wójt gminy Orońsko Henryk Nosowski, który odznaczony został przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika medalem pamiątkowym,, PRO MASOVIA’’.

Info: Urząd Gminy w Orońsku

Poniżej prezentujemy relacje zrealizowane przez Nasz Szydłowiec