Każdego dnia pierwszego tygodnia ferii brali udział w różnorodnych zajęciach, wybierając to, co ich interesuje najbardziej.

Panie: Katarzyna Karpeta, Iwona Parszewska i Renata Jaraszek opracowały program pod hasłem „Aktywnie i twórczo spędzamy wolny czas – ferie 2017”.

Pierwszy dzień feryjnych przygód „Zdrowo, czyli witaminowo” był pełen wrażeń. Dzieci bardzo licznie pojawiły się w szkole i przeżyły niezwykłą przygodę. Odwiedziła nas pani Aleksandra Figarska – dietetyczka i trenerka z Akademii Holistycznej ze Skarżyska- Kamiennej. Opowiedziała o zdrowym odżywianiu, o tym, że warto już teraz podejmować świadome decyzje dotyczące naszego jadłospisu. To na pewno zaowocuje w przyszłości. Okazało się, że można upiec np. zdrowe ciasteczka i pizzę, co też uczyniliśmy. Wszyscy częstowali się przepysznymi wypiekami wykonanymi przez siebie.

W drugim dniu pod hasłem „Zdrowo, to znaczy sportowo” odbyła się była olimpiada sportowa. Rywalizacja była zacięta, ale zdrowa. Zwyciężyli wszyscy, bo jak powiedzieli nasi uczniowie – liczy się dobra zabawa, a i tak wygrywa każdy, kto podejmuje decyzję o starcie. W tym dniu odwiedziła nas również pani psycholog – Ilona Janka, która przeprowadziła z dzieciakami „trening relaksacyjny”. Było to wspaniałe zakończenie sportowego dnia.

Trzeci dzień, w którym byliśmy „ Nakręceni na EKO”, spędziliśmy bardzo twórczo. Odwiedziły nas panie ze Stowarzyszenia „Szydłowieckie Pasjonatki”, które zaprezentowały wytwory z wikliny papierowej. Każde dziecko stworzyło własne „ dzieło”, a praca przy nim, wbrew pozorom, nie była taka łatwa. Spotkanie z twórcami ludowymi uświadomiło dzieciom, jak ważne jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji ludowych.

Czwarty dzień ferii, to dzień historyczny – „Kochamy nasze miasto”. Odwiedził nas pan Tomasz Jakubowski i zabrał na wspaniałą wędrówkę po Szydłowcu. Dzieciaki zobaczyły wiele ciekawych miejsc znajdujących się w naszym mieście. Nasz wspaniały przewodnik opowiadał niezwykle barwnie i interesująco. Podsumowaniem tej wycieczki był konkurs plastyczny pod hasłem „Promujemy nasze miasto”, a jego efekty można było podziwiać na wystawie prac dziecięcych.

W ostatni dzień przeżywaliśmy prawdziwy karnawał. Uczestnicy wykonali piękne, kolorowe maski i stroje, a potem, przy rytmach muzyki pop, tańczyli na parkiecie. Były balony, serpentyny, konfetti i całe mnóstwo dobrej zabawy. Wybraliśmy też króla i królową balu oraz najciekawszy strój karnawałowy. Roześmiane buzie dzieciaków były dowodem na to, że zabawa była wspaniała.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak było i z naszymi feriami. Tydzień pełen ciekawych zajęć i atrakcji minął. Każdy dzień był inny i wyjątkowy. Uczniowie codziennie mogli zjeść pyszne drugie śniadanie. Otrzymywali także drobne upominki, ufundowane przez sponsorów.

W imieniu dyrekcji naszej szkoły dziękujemy wszystkim „LUDZIOM DOBREGO SERCA”, którzy pozwolili nam tak pięknie przeżyć tegoroczne ferie. W pamięci pozostaną cudowne wspomnienia i nadzieja, że w przyszłym roku również się spotkamy w czasie ferii w Sobieskim.