Rozpoczynamy nasz nowy stały cykl pn. „Archiwum Jupitera”.  Ten cykl to nic innego jak archiwalne fragmenty lokalnej telewizji realizowanej przez Klub Jupiter 72, a produkowanej przez Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”. Zdecydowana większość wydań z lat 1992 – 2001 zarchiwizowana jest w Bibliotece Pedagogicznej w Szydłowcu.

To wspaniała, już historyczna kopalnia. Można by rzec „chwała tym, którym się wtedy chciało bawić w telewizję”, dzięki czemu dziś możemy zobaczyć jak wyglądał Szydłowiec 20-30 lat temu, jak wyglądali ludzie, jakimi tematami się zajmowano itp.

Na początek w naszym pierwszym odcinku program wyemitowany 27 września 1992 roku z będącego jeszcze w budowie kościoła w Szydłówku.

Wizyta biskupa radomskiego Edwarda Materskiego w 10 rocznicę przeniesienia krzyża spod kościoła św. Zygmunta w Szydłowcu i ustawienia go na placu ofiarowanym przez małżeństwo Adelę i Jacka Jakubowskich w Szydłówku. Ten moment traktowany jest jako początek Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szydłówku.

Zapraszamy do wspomnień: