Jednym z głównym wymiarów pontyfikatu Papieża Jana Pawła II było ukazywanie światu Boga bogatego w miłosierdzie. Pan Bóg okazujący miłosierdzie staje się szczególnie „widzialny” w Chrystusie i przez Chrystusa. Św. Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, że światu potrzebne jest Boże miłosierdzie. Tegoroczny Dzień Papieski ma skłaniać ludzi, aby nie tylko oczekiwali miłosierdzia od Boga, wypraszali go, ale również sami przekazywali to co dane od Najwyższego drugiemu człowiekowi.

Ubiegłorocznemu świętu XV Dnia Papieskiego przyświecało hasło: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Stworzyło to doskonałą okazję do przybliżenia społeczeństwu nauczania św. Jana Pawła II na temat rodziny. Zwrócono również uwagę na to, jak ogromną rolę odgrywa ona w życiu człowieka.

Tradycyjnie już za lokalne obchody Dnia Papieskiego będzie w Szydłowcu odpowiadała Fundacja Strefa JP2. Tegoroczne obchody rozpoczniemy przyznaniem „Skrzydeł” – nagrody przyznawanej osobom, które w swojej działalności, oraz w życiu codziennym, kierują się słowami św. Jana Pawła. Zostaną przyznane w czasie uroczystej gali w Sali kominkowej szydłowieckiego Zamku 8 października o 19.00, w pięciu kategoriach: wiara, kultura i sztuka, wolontariat, społeczeństwo oraz media.

Przez całą niedzielę, zapraszamy do uczestnictwa w niezwykłych wydarzeniach na placu parafialnym. Będzie wspomnienie z ŚDM, Papież na wagę złota, gra w uczynki miłosierne i podniebne balony miłosierdzia.

Wieczorem zaś zapraszamy na specjalny strefowy Wieczernik, czyli uroczystą Mszę z błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 18.00 w Farze, a bezpośrednio po niej rozpocznie się specjalny koncert „Pełni Miłosierdzia” zwieńczający obchody XVI Dnia Papieskiego w Szydłowcu. W czasie tej uczty muzycznej będziecie mogli usłyszeć słowa św. Jana Pawła II, a także przepiękne wykony Guzowianek i wielu znakomitych młodych artystów.

16dzienpapieski1