Każdy maturzysta zanim przystąpi do egzaminu maturalnego marzy o pięknym Balu Studniówkowym. Swojego doczekali się tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Rok temu Studniówki nie były organizowane, w tym roku nie było zakazów, ale z dwóch szkół średnich w naszym mieście, jedynie rodzice z Sienkiewicza zdecydowali się na bal dla swoich dzieci.

Pierwszy raz w 72 – letniej historii szydłowieckiego ogólniaka (o czym wspominał w swojej przemowie Karol Kopycki dyrektor Liceum) bal studniówkowy odbył się poza murami szkoły. Uczniowie Sienkiewicza i osoby towarzyszące bawili się w sali weselnej w Krogulczy Suchej. Dobrze się złożyło, ponieważ wprowadzone przed feriami zimowymi nauczanie zdalne mogłoby doprowadzić do odwołania studniówki, gdyby była ona zaplanowana w szkole.

Studniówka maturzystów z Sienkiewicza rozpoczęła się od przemówień uczniów i rodziców. Następnie głos zabrał Karol Kopycki dyrektor szkoły, który życzył uczniom wspaniałej i niezapomnianej zabawy. Przypomniał absolwentom, że mają w nim przyjaciela.

Wśród gości byli: osoby towarzyszące uczniów, grono pedagogiczne, wychowawcy, rodzice, którzy ubolewali, że tak ważnej uroczystości swoją obecnością nie zaszczycił nikt z władz samorządowych zarówno powiatowych jak i gminnych.

Nadszedł czas na Poloneza, który tradycyjnie rozpoczął się od słów dyrektora „Piękne panie, przystojni Panowie. Studniówka 2022 w Liceum im. Henryka Sienkiewicza rozpoczyna się. Poloneza czas zacząć”.

Młodzież pięknie w dwóch turach wykonała taniec. Przygotowywali ich nauczyciele: Magdalena Hebda, Małgorzata Przybycień i Paweł Bloch.

Nie zabrakło sesji zdjęciowych, pysznych posiłków, a co najważniejsze wspaniałej zabawy do białego rana.

Maturzystom życzymy wszystkiego dobrego podczas egzaminu maturalnego. Wszak to już całkiem niedługo 😉

foto. Jerzy Wiernicki

Video: Nasz Szydłowiec