Za znalezienie domu stałego lub tymczasowego do tej pory odpowiadała jedynie grupa wolontariuszy z grupy „Bezdomniaki Szydłowieckie”. Niebawem na stronie Urzędu Miejskiego szydlowiec.pl pojawi się specjalnie utworzona zakładka po której kliknięciu będzie można zobaczyć psy przebywające obecnie w szydłowieckim Punkcie Przetrzymań przy ul. Piaskowej w Szydłowcu.

Oto treść oficjalnego komunikatu:

„Wkrótce na stronie internetowej Urzędu Miejskiego zostanie uruchomiona zakładka, gdzie będą publikowane zdjęcia czworonogów, które znajdują się w Tymczasowym Punkcie Przetrzymywania Zwierząt w Szydłowcu i czekają na adopcję.
Obecnie w TPPZ – ulica Piaskowa, przy składowisku jest piętnaście czworonogów. Są to pieski bardzo różnorodne. Osoby, które zdecydują się na przygarnięcie takiego psa mogą mieć pewność, że będzie on po badaniach weterynaryjnych, odrobaczony i zaszczepiony. Wszyscy, którzy są zainteresowani adopcją psa mogą je obejrzeć od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 9.00.
Szczegółowych informacji dotyczących adopcji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, ul. Słomiana 17, tel. 48 617 86 53.
Ponadto, aby przeciwdziałać bezdomności zwierząt, Rada Miejska podjęła uchwałę, w której jest zapis, że właściciele czworonogów mogą na koszt gminy dokonać kastracji lub sterylizacji, do wysokości przewidzianych w uchwale środków.”

Przypomnijmy, że także poprzez portal Nasz Szydłowiec możecie przenieść się w świat naszych bezdomnych psów na Facebooku. Klikając „TUTAJ” przeniesiecie się w miejsce, które przekieruje Was na profile „Bezdomniaki Szydłowieckie” i „Punkt przetrzymań”. W to miejsce portal możecie trafić również z głównej strony www.naszszydlowiec.pl

źródło: umszydlowiec – facebook