Sprawę zauważył jeden z mieszkańców całkiem przypadkiem. Podczas spaceru po lesie na jednej z prywatnych działek na której znajdują się hałdy piachu spostrzegł dziwne substancje. Nie spodobał mu się również zapach. Na działce spotkał pracujących tam robotników. Z informacji jaką przekazał swoim sąsiadom, robotnicy Ci poinformowali go, że przywożone są tam…odpady z elektrociepłowni (!!!) 

Nie musimy chyba naszym czytelnikom tłumaczyć, że jeżeli to prawda, są to odpady raczej niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. 

Mieszkańcy Zdziechowa, a szczególnie Ci, którzy mieszkają w okolicy tej działki sporządzili dokumentację fotograficzną i poprosili o pomoc portal Nasz Szydłowiec. Nikt z nich nie wie co faktycznie znajduje się na tym terenie i czy to faktycznie są jakieś toksyczne odpady. Pojawiło się jednak takie przypuszczenie i dlatego chcą to jak najszybciej wyjaśnić. 

Portal Nasz Szydłowiec tekst wraz ze wszystkimi zdjęciami przekazał do wiadomości burmistrza Szydłowca Artura Ludwa oraz Janusza Pytlaka – kierownika Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska. Liczymy na szybkie sprawdzenie stanu faktycznego, na ewentualną interwencję i odpowiedź, którą opublikujemy na łamach portalu. 

IMG 5333

IMG 5334

IMG 5335

IMG 5336

IMG 5337

IMG 5339

IMG 5343

IMG 5345

IMG 5349

IMG 5350