15 czerwca o godz. 11:00 nad szydłowieckim zalewem rozpoczął się XI mazowiecki pokaz instruktażowy dla dzieci i młodzieży pn. „Bezpieczna kąpiel” organizowany w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Do udziału w obchodach zaproszeni zostali uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu szydłowieckiego.
Zaproszonych gości powitały mł. asp. Ewa Jaworska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Żaneta Sasin z Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, które poprowadziły tegoroczną imprezę.

W programie znalazły się między innymi: symulacja pościgu za przestępcami z użyciem łodzi policyjnych, pokaz tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych, inscenizacja wypadku drogowego – pomoc osobie poszkodowanej w zdarzeniu, pokaz ratownictwa wodnego i instruktaż udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Podczas wydarzenia na dzieci czekały liczne atrakcje takie jak: gry, zabawy, konkursy z nagrodami, wielkoformatowe edukacyjne gry planszowe, policyjna maskotka – Komisarz Zebra, pokazy sprzętu ratunkowego. Dzieci mogły też przyjrzeć się z bliska policjantom pełniącym służbę na koniach, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali do Szydłowca z Warszawy. Na terenie parku rozstawione były także stoiska służb i instytucji będących partnerami tegorocznej imprezy.

Nie zabrakło też występu artystycznego w wykonaniu zespołu wokalnego z PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu.

Impreza zakończyła się bardzo efektownym pokazem – zrzutem wody z samolotu gaśniczego „Dromader”, który stosuje się m. in. w przypadku pożaru lasu.

Organizatorami spotkania był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz Burmistrz Szydłowca.

Partnerami wydarzenia byli:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szydłowcu

Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Radom

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu

Nadleśnictwo Skarżysko-Kamienna

Placówka Terenowa KRUS w Radomiu

Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Koło Nr 45 w Radomiu

Komenda Stołeczna Policji

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek