Program „Wczesne wykrywanie raka płuc” obejmuje badanie tomografem komputerowym. Bezpłatnemu badaniu w placówce Affidea w Otwocku mogą poddać się osoby w wieku od 55 do 75 lat, które palą papierosy lub inne wyroby tytoniowe minimum przez 20 lat, są narażone na ekspozycję czynników rakotwórczych bądź w ich rodzinach występowały nowotwory.

Każda osoba we wskazanym wieku, która spełnia jeden z powyższych warunków, powinna otrzymać od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej skierowanie na badanie tomografii komputerowej. Skierowanie to można również otrzymać od lekarzy specjalistów sieci placówek onkologicznych Affidea. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu. – Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Wielu pacjentów można całkowicie wyleczyć, jeśli choroba ta wykryta zostanie we wczesnym stadium – mówi dr Edward Skrocki, Affidea Otwock. Badanie tomografem komputerowym pozwala na bardzo wczesne wykrycie nawet kilkumilimetrowych zmian, przy czym jest bezbolesne, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne.

Bezpłatne badania można wykonać do 30. listopada 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea zlokalizowanym przy ul. Borowej 14/18 w Otwocku.

Programem objęci są mieszkańcy powiatów: żuromińskiego, przasnyskiego, sokołowskiego, makowskiego, mławskiego, pułtuskiego, sochaczewskiego, węgrowskiego, grójeckiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego, siedleckiego, wyszkowskiego, sierpeckiego, gostynińskiego, nowodworskiego, wołomińskiego, ciechanowskiego, piaseczyńskiego.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o telefonowanie pod numer 22 710 33 93 lub 22 44 11 111.

MCO Affidea w Otwocku, które przez 2 lata finansowało koszty radioterapii chorych onkologicznie, z dniem 1 sierpnia 2015 r. zmuszone było tymczasowo wstrzymać przyjęcia nowych pacjentów.

***

O Affidea: Firma Affidea (dawniej Euromedic) jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma rozszerza działalność również na obszary, w których nikt jeszcze dotąd nie działał. Zatrudniając profesjonalną kadrę, zajmującą się diagnostyką, Affidea staje się również firmą wiodącą w dostarczaniu zdalnej diagnostyki – oferuje wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii. Firma zatrudnia blisko 6 000 wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku. Jej celem jest nie tylko wprowadzanie do Polski najnowocześniejszych metod i narzędzi leczenia chorób nowotworowych, ale również konsekwentne zwiększanie dostępu Polaków do tych usług.