Jako pierwsza głos zabrała Agnieszka Chalastra , która w dużym skrócie opowiedziała o działalności biblioteki. W tym momencie biblioteka posiada 400 pozycji książkowych, w najbliższym czasie zostanie przeznaczonych 12 000 złotych na doposażenie zbiorów biblioteki. Z uwagi na teraźniejszość biblioteki nie ominął również jakże potrzebny proces komputeryzacji, który także jest w fazie rozwoju.

Główna bohaterka spotkania z mieszkańcami Szydłowca, gdy już rozdała autografy i podpisała egzemplarze książki której jest bohaterką przeszła do bardzo ciekawych opowieści i anegdot.

Ciężko teraz cytować Panią Marię bo było tego wszystkie bardzo dużo, ale w skrócie można kilka omawianych wątków przedstawić. Maria Czubaszek rozpoczęła swoje opowieści od powodu zapraszania jej osoby do telewizji, stwierdziła że w telewizji chyba tak bardzo ją lubią, bo ona lubi opowiadać jak to ujęła „te swoje głupoty”. Dużą część spotkania zajęły opowiadania o starości, której Pani Maria się nie wstydzi, a wręcz zaprzyjaźniła się z nią.

Nie mogła pominąć również wątku z którego ostatnio jest sławna czyli palenie nadmierne papierosów. Jeden z tabloidów wyliczył nawet, że Pani Maria puszcza z dymem rocznie około 13 000 złotych. Ona sama o sobie jednak mówi „Stara! ale jara trzy paczki dziennie”., twierdząc że nie palenie także doprowadzi do śmierci, choć innych nie namawia do palenia, a wręcz odradza.

Było również o kontrowersyjnej sesji dla popularnego miesięcznika dla panów „Playboy” zrobionej na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie paliła papierosa odziana w czarny …worek. Było o blogu, którego Czubaszek pisze od kilku lat i nie ukrywa, że nie pisze z przyjemności a z potrzeby zarabiania pieniędzy.

Wielokrotnie również padały trzy nazwiska, trzech mężczyzna: męża Pani Mari Wojciecha Karolaka ( dużo opowiadała o małżeństwie), Artura Andrusa i Woody Allena.

Jednym słowem spotkanie ciekawe, momentami śmieszne, momentami kontrowersyjne, ale Ci którzy w nim uczestniczyli tak czy inaczej wyglądali na zadowolonych ze spotkania ze znaną osobą – Marią Czubaszek.