Całkiem niedawno nagrywano w naszym mieście program o tematyce turystycznej, było także Polskie Radio z sobotnią kilkugodzinną audycją. 

Wczoraj, 11 stycznia 2017 na swoim facebooku o wizycie kolejnych mediów w Szydłowcu poinformował burmistrz Artur Ludew i w tym miejscu należą się słowa uznania dla tego typu promowania naszego miasta. Dziś kiedy możliwości do wszelakiej promocji jest tak dużo, aż grzech jest z tego nie skorzystać. Pomimo pochwały Szydłowiec nadal w bardzo znikomym stopniu wykorzystuje siłę przekazu medialnego, a szczególnie internetowego, gdzie media dziś coraz chętniej przenoszą się. Jest jednak duży krok do przodu i bardzo miło nam to zauważyć. Oby tak dalej, w tych kwestiach!

Wróćmy jednak do komunikatu burmistrza. W naszym mieście pojawiła się TVP Polonia w której w połowie lutego Szydłowiec będziemy mogli zobaczyć w programie „Perły Mazowsza”. Już dziś możemy obejrzeć wczorajsze (11.01) wydanie „Kuriera Mazowieckiego” w którym to burmistrz Ludew i pani Irena Przybyłowska – Hanusz ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szydłowca opowiadali o Sat-Okhu czyli Stanisławie Supłatowiczu. Ten indianin, którego matka była Polką walczył na terenie Szydłowca w czasie II wojny światowej, a całkiem niedawno Rada Miejska w Szydłowcu uczyniła go patronem szydłowieckiego odcinka drogi S7. 

Temat został również poruszony w radomskiej telewizji DAMI.

Cieszy, że szydłowieccy włodarze nie próżnują i bardzo szybko zaczynają informować media o tej sprawie. Kiedy powiedziało się „a” należy powiedzieć „b” i temat „Indiańskiej Drogi” w Szydłowcu rozpromować na cały kraj, a nawet i Świat. 

Po kliknięciu w poniższą grafikę możecie obejrzeć fragment wczorajszego „Kuriera Mazowieckiego” mówiący o Szydłowcu: 

kuriermazo1