Obie sesje jeżeli chodzi o przebieg były do siebie bardzo podobne, ponieważ ostatnia sesja w roku zawsze opiera się na sprawach budżetowych i żeby się nie rozdrabniać, pokrótce powiem co się działo.

Jak już wspomniałem i radni powiatowi i miejscy zajmowali się wczoraj budżetem na nowy rok. Na obu sesjach odczytana została opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, przedstawiana była uchwała budżetowa, była ona również uzasadniania. Każda komisja w kilku zdaniach przedstawiała swoją opinię.

Szczegółowe informacje na temat budżetu i planów naszych włodarzy na zbliżający się rok z pewnością znajdą się na stronach powiatu i gminy. W miarę możliwości na naszszydlowiec.pl również takowe informacje będzie można uzyskać już w najbliższym czasie.

Oprócz tego, że radni musieli trzymać się porządku obrad było również kilka ciekawych sytuacji. Już na sesji powiatowej przewodniczący rady Marek Sokołowski poinformował, że o godzinie 12.oo najprawdopodobniej będzie mógł udzielić oficjalnego komunikatu dotyczącego biskupa Wacława Depo.

Radni miejscy natomiast przed częścią oficjalną uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej.

Przez rozpoczęciem obrad przewodnicząca rady Krystyna Bednarczyk ogłosiła, że biskup Wacław Depo został mianowany przez papieża Benedykta XVI arcybiskupem metropolii częstochowskiej. Rozbrzmiała burza oklasków!

naszszydlowiec.pl życzy wszystkim burmistrzowi, staroście, radnym miejskim i powiatowym oraz wszystkim urzędnikom owocnego i okraszonego rzetelną pracą nowego 2012 roku. Do tego można dodać, wyjdźcie do ludzi, bo to ludzie Was wybierali, bądźcie nowocześni. Happy New Year!

{phocagallery view=category|categoryid=51|limitstart=0|limitcount=13|detail=5|imageordering=5}