8 czerwca przy okazji otwarcia Euro 2012 w Szydłowcu otwarty został kolejny „Orlik”, boisko przy ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Podczas otwarcia cztery drużyny gimnazjalistów z szydłowieckich szkół jako: Polska, Grecja, Czechy i Rosja rozegrały między sobą mecze grupowe. W szydłowieckich rozgrywkach góra byli Polacy, oby to był dobry prognostyk przed sobotnim meczem z Czechami na stadionie we Wrocławiu.

Podczas meczów na nowo otwartym szydłowieckim „Orliku” swoich starszych kolegów dopingowały dzieci ze szkoły podstawowej, pięknie ubrane i wymalowane w Biało Czerwone barwy śpiewały ile sił w płucach „Do boju POLSKO!”

To święto piłki nożnej czuć w Polsce na każdym kroku, nawet burmistrz Andrzej Jarzyński pokazał przywiązanie do barw narodowych i sympatię do piłki nożnej, ponieważ ubrany w strój reprezentanta i z szalikiem na szyi dokonał pierwszego oficjalnego kopnięcia piłki podczas Euro 2012 w Szydłowcu.

Nie mogło zabraknąć Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, który podobnie jak na prawdziwym stadionie podczas śpiewania chwytał za gardła najbardziej nie czułych na emocje uczestników otwarcia „Orlika” w Szydłowcu.

Niech te chwile łączą nas, niech Polska drużyna narodowa da nam wiele radości, niech flagi na balkonach i samochodach wiszą do końca czerwca !!!

 

 

 

 

 

zdjęcia: http://szydlowiec.pl/