Stumetrowa bieżnia lekkoatletyczna powstała w ostatnim czasie na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Jest to efekt dofinansowania z budżety Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019”

– Inicjatywę rozszerzenia bazy sportowej przy naszej szkole przyjmujemy z wielkim zadowoleniem. Mówiąc językiem sportowym, to duży skok naprzód – zauważa dyrektor szkoły Karol Kopycki.

Informacja o budowie bieżni to pomyślna wiadomość dla uczniów i nauczycieli, ale także dla wszystkich osób korzystających rekreacyjnie z obiektów sportowych przy szydłowieckim liceum w ramach programu „Otwarte Boiska”. Dodatkowa infrastruktura lekkoatletyczna może być uzupełnieniem tej oferty. Bieżnia jest pięciotorowa.

Pozytywnie na temat inwestycji wypowiada się także Powiatowy Koordynator Sportu Andrzej Koniarczyk, podkreslając, że formuła przyszłorocznych Igrzysk Młodzież Szkolnej z pewnością zostanie zmodyfikowana, z korzyścią dla sprinterów.

Koszt inwestycji to ponad 300 000 zł. Blisko jedną trzecią wydatku pokryje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisano w Szydłowcu z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim.