Policjanci zakończyli działania „sierpniowy weekend”. W tym czasie na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci odnotowali 2 wypadki drogowe 1 kolizję drogową i 1 nietrzeźwego kierującego.

Podczas tegorocznego, wydłużonego sierpniowego weekendu na terenie powiatu szydłowieckiego miały miejsce 2 wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło 12.08. w Orońsku, gdzie doszło do potrącenia 12-letniego dziecka, które wtargnęło przed nadjeżdżający samochód. Kolejne zdarzenie miało miejsce 15.08 na taranie gminy Szydłowiec. Poszkodowane zostało 6-letnie dziecko, które wbiegło na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Na szczęście w obu przypadkach nieletni doznali niegroźnych obrażeń ciała. W tym dniu doszło również do kolizji drogowej na terenie gminy Mirów, gdzie kierujący samochodem osobowym uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci zatrzymali również 1 nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego dzięki zgłoszeniu mieszkanki Szydłowca, która widząc mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu w odpowiedni sposób zareagowała, dzięki czemu uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcy ciężarówki.

Policjanci pracujący w tym czasie na drogach zatrzymali 1 prawo jazdy nietrzeźwemu kierującemu oraz 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan zagrażał bezpieczeństwu ruchu jak również tych, które nie zostały poddane badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz