„Serce dla Weroniki” pod takim hasłem podczas trzech pierwszych dni listopada prowadzona była zbiórka pieniędzy na operację serca Weroniki Kępas z Bieszkowa Dolnego w gminie Mirów

Zbiórka prowadzona była przy cmentarzach w regionie radomskim, 3 listopada również przy kościele św. Zygmunta w Szydłowcu.

Wolontariuszom udało się zebrać dokładnie 39 tysięcy 180 złotych!!! Rewelacyjny wynik, aczkolwiek brakuje nadal bardzo dużo! Jedną z wolontariuszek była Agnieszka Górska, poseł – elekt na Sejm RP.

Weronika Kępas choruje na hipoplazję lewej komory i zastawki mitralnej, podwójne odejście naczyń z prawej komory z ubytkiem międzykomorowym. Dziewczynka przeszła już wiele perturbacji związanych ze swoją chorobą, była nawet reanimowana po pierwszej operacji.

Dziś najważniejsze jest, aby uzbierać fundusze na kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych. Potrzebne jest dokładnie 1 milion 776 tysięcy 926 złotych. Na tę chwilę uzbierane jest niespełna 300 tysięcy….

Mieszkańcy powiatu szydłowieckiego i nie tylko starają się mobilizować w przeróżny sposób. Na facebooku w specjalnie założonej grupie prowadzone są aukcje i licytacje gadżetów, zbierane są nakrętki, organizowane różne wydarzenia kulturalne. Cały czas potrzeba więcej!

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wpłacali pieniążki na konto Weroniki – https://www.siepomaga.pl/weronika – dobro wraca!