Budowa boisk rozpoczęła się od budowania boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zamontowaniem ogrodzenia, oświetlenia. Na dzień dzisiejszy budowa nowego „Orlika” zmierza ku końcowi, właśnie kończone są prace nad boiskiem trawiastym do piłki nożnej ( pod artykułem widok na boisko nocą).

Jeszcze nie wiem, kiedy będzie oficjalne otwarcie nowego obiektu sportowego w naszym mieście, ale już dziś można stwierdzić, że robi wrażenie.

Pojawiają się tylko dwa podstawowe pytania: czy „Orlik” będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Szydłowca? i czy zostało jakoś przemyślane częste prawdopodobieństwo wyskoczenia piłki na ulicę Kościuszki, która jakby nie było jest dość ruchliwą ulicą?

Patrząc jak pięknie wygląda nowy obiekt porą wieczorową przy włączonym oświetleniu, ośmielę się zasugerować uroczyste otwarcie właśnie w takiej scenerii. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że będzie to nie wygodne z różnych wiadomych względów.

Boisko „Orlik 2012” finansowane jest w jednej trzeciej z budżetu państwa, tyle samo dokłada Marszałek Województwa, reszta finansowana jest ze środków samorządu.

{phocagallery view=category|categoryid=30|limitstart=0|limitcount=3|imageordering=5}